lupa x
user

Bloomberg: Walmart propustí přes 2000 lidí ve skladech pro internetový prodej

Bloomberg: Walmart propustí přes 2000 lidí ve skladech pro internetový prodej

05.04.2023 , Aktualizováno 04.04.2023

Redakce

Americká maloobchodní společnost Walmart propustí přes 2000 lidí v pěti amerických skladech se zbožím určeným pro internetový prodej. S odkazem na zprávu podniku pro regulační orgány o tom informovala agentura Bloomberg. Propuštění ale podle ní mohou najít práci jinde ve firmě.

Bloomberg: Walmart propustí přes 2000 lidí ve skladech pro internetový prodej

Foto: Shutterstock

Rušení pracovních míst zahrne více než 1000 pracovních pozic ve skladu ve městě Fort Worth v Texasu, dále 600 pracovních míst v centru pro plnění zboží v Pensylvánii, 400 míst na Floridě a 200 míst v New Jersey. Další snižování počtu zaměstnanců se plánuje v Kalifornii.

Walmart podle mluvčího společnosti v některých jiných oblastech ale vykazuje růst. Firma totiž upravuje prodejny a distribuční centra pro plnění objednávek tak, aby bylo možné vyřizovat více internetových objednávek. To může společnosti umožnit, aby některé pracovníky přesunula na jiné pozice, místo aby je propustila.

Čistý dopad na celkovou zaměstnanost ve Walmartu, který je s počtem 2,3 milionu pracovníků ve Spojených státech největším zaměstnavatelem v soukromém sektoru, tak zůstává nejistý. Společnost se vyhnula masovému propouštění, jaké teď provádí internetový prodejce Amazon. Ten v březnu uvedl, že propustí dalších 9000 lidí nad už oznámené rušení 18.000 pracovních míst.

Bentonville (USA) (ČTK)

Hlavní stránka