lupa x
user

Musk hrozí Microsoftu žalobou za používání dat z twitteru bez povolení

Musk hrozí Microsoftu žalobou za používání dat z twitteru bez povolení

20.04.2023

Redakce

Šéf americké společnosti Twitter Elon Musk pohrozil softwarové firmě Microsoft žalobou. Obviňuje ji, že používá data ze sociální sítě Twitter bez povolení. Musk to napsal na svůj twitterový účet.

Musk hrozí Microsoftu žalobou za používání dat z twitteru bez povolení

Foto: Shutterstock

„Ilegálně trénovali pomocí dat z twitteru. Je čas na soudní řízení,“ uvedl Musk. Podle serveru BBC tak reagoval na plán Microsoftu odstranit Twitter ze své firemní reklamní platformy.

Microsoft už dříve sdělil, že jeho reklamní platforma, jejímž prostřednictvím mohou inzerenti spravovat své aktivity v on-line službách, od úterý 25. dubna už nebude podporovat Twitter. V důsledku toho by ti, kteří nakupují reklamní prostor, nemohli přistupovat ke svým twitterovým účtům prostřednictvím nástroje pro sociální správu společnosti Microsoft.

„Další kanály sociálních médií, jako je Facebook, Instagram a LinkedIn, budou nadále dostupné,“ uvedl Microsoft.

Softwarový gigant k tomuto kroku neuvedl žádný důvod. Podle agentury DPA ale přichází krátce předtím, než vstoupí v platnost změna cenového modelu Twitteru pro přístup do rozhraní. Firemní zákazníci by za ně měli nově platit minimálně 42.000 dolarů (přes 901.000 Kč) měsíčně.

V jiném tweetu v diskusi o datech ze sociálních médií Musk napsal, že je otevřený nápadům. „Ale vytrhnout databázi Twitteru, demonetizovat ji (odstranění reklam) a následně prodat naše data ostatním není šťastné řešení,“ dodal.

Musk od nákupu Twitteru, kdy za něj loni v říjnu zaplatil 44 miliard dolarů (asi 944 miliard Kč), snížil počet zaměstnanců přibližně o 80 procent. Zavádí také opatření, která mají zlepšit ziskovost firmy. Zpoplatnil uživatelům ověřování symbolem modrého ptáčka. Velké firmy, včetně výrobce chytrých telefonů Apple, podle médií zastavily reklamu na twitteru kvůli obavám, jak je obsah na webu moderován, píše BBC.

New York (ČTK)

Hlavní stránka