lupa x
user

Reuters: Disney zahajuje druhé kolo propouštění, zruší tisíce pracovních míst

Reuters: Disney zahajuje druhé kolo propouštění, zruší tisíce pracovních míst

25.04.2023 , Aktualizováno 24.04.2023

Redakce

Americká zábavní společnost Walt Disney zahajuje druhé kolo propouštění, celkem hodlá firma podle dříve avizovaného plánu zrušit kolem 7000 pracovních míst a na nákladech ušetřit 5,5 miliardy dolarů (zhruba 117 miliard Kč). S odkazem na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. První kolo propouštění firma zahájila v březnu.

Reuters: Disney zahajuje druhé kolo propouštění, zruší tisíce pracovních míst

Foto: Shutterstock

V rámci propouštění, které podle zdrojů začíná dnes, firma zruší „několik tisíc“ pracovních míst. Zaměstnance, kterých se úsporná opatření dotknou, bude firma informovat mezi dneškem a čtvrtkem. Zástupci Disney uvedli, že po posledním kole propouštění bude v podniku o 4000 pracovních míst méně.

Místa se podle zdrojů ruší napříč celým podnikem, včetně Disney Entertainment, ESPN a Disney Parks a rovněž v divizi Experiences and Products. Nepočítá se ale s tím, že by se rušení pracovních míst dotklo i zaměstnanců v zábavních parcích a rezortech, kteří jsou placeni hodinově a kteří přicházejí přímo do styku s návštěvníky.

Firma o plánu na snížení počtu pracovních míst informovala v únoru, kdy oznámila i reorganizaci. V rámci změn se také například vrátily rozhodovací pravomoci kreativním ředitelům Disney. Cílem změn je uplatňovat efektivnější přístup k obchodním aktivitám skupiny.

Zábavní průmysl už se zotavil z počátečního euforického nástupu streamování videa, kdy zavedené mediální firmy přišly o miliardy dolarů. Nabídly totiž služby, kterými chtěly konkurovat společnosti Netflix. Mediální podniky začaly omezovat výdaje, když Netflix začátkem loňského roku vykázal první pokles počtu předplatitelů za deset let a kdy investoři začali dávat najevo, že důležitější je pro ně ziskovost než snaha zvyšovat počet předplatitelů služeb za každou cenu.

Společnost Disney začala 27. března informovat zaměstnance, kterých se dotkne snižování počtu pracovních míst. Uvedla také, že druhé kolo propouštění bude rozsáhlejší a uskuteční se v dubnu. Třetí kolo se očekává před začátkem léta.

New York/Burbank (USA) (ČTK)

Hlavní stránka