lupa x
user

Microsoft v Polsku otevírá první cloudový region ve střední a východní Evropě

Microsoft v Polsku otevírá první cloudový region ve střední a východní Evropě

27.04.2023 , Aktualizováno 26.04.2023

Redakce

Americká společnost Microsoft v Polsku otevírá nový cloudový region, první svého druhu ve střední a východní Evropě. Skládá se ze tří samostatných fyzických lokalit v okolí Varšavy, z nichž každou tvoří jedno nebo více datových center. Podnik to dnes oznámil na svém webu.

Microsoft v Polsku otevírá první cloudový region ve střední a východní Evropě

Foto: Shutterstock

Máme to! Investice společnosti Microsoft v Polsku. Tato investice je projevem důvěry v Polsko a polskou vládu,“ napsal na twitteru polský premiér Mateusz Morawiecki.

Microsoft uvádí, že nová cloudová lokalita zaručuje nejvyšší standardy zabezpečení, ochrany soukromí a ukládání dat v souladu s právními předpisy dané země. Jde o pokračování více než třicetileté spolupráce Microsoftu s Polskem.

„Investice společnosti Microsoft v Polsku urychlí přeměnu naší země v technologické centrum regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Morawiecki. „Díky rozvoji ‚polského digitálního údolí‘ budou moci stovky inženýrů a vývojářů hrát klíčovou roli v globální ekonomice, aniž by opustili zemi. To je zodpovědný rozvoj,“ dodal. Polské digitální údolí je název pro vznikající centrum vyspělých technologií.

O výši investice se Microsoft nezmiňuje. V roce 2020 ale uvedl, že do ‚polského digitálního údolí‘ investuje miliardu dolarů (více než 21 miliard Kč). Podle společnosti IDC Research pomůže nový region datových center v příštích čtyřech letech odstranit některé překážky, které brání přijetí cloudu v rámci regionu. Do roku 2026 by se měl podílet přibližně z 16,5 procenta na celkových nových příjmech, které IDC odhaduje na 45,7 miliardy USD.

Morawiecki uvedl, že v době ekonomické a geopolitické nejistoty je velmi důležité zachovat nejvyšší standardy bezpečnosti ukládání dat. „Budování odolnosti v tomto ohledu je pro polskou ekonomiku a společnost klíčové,“ poznamenal polský premiér.

Redmond (USA)/Varšava (ČTK)

Hlavní stránka