lupa x
user

Uber díky vysoké poptávce po jízdách a dovážce jídla výrazně snížil ztrátu

Uber díky vysoké poptávce po jízdách a dovážce jídla výrazně snížil ztrátu

03.05.2023 , Aktualizováno 02.05.2023

Redakce

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies v prvním čtvrtletí snížil čistou ztrátu na 157 milionů USD (3,4 miliardy Kč) z 5,9 miliardy USD před rokem. Firmě pomohl prudký růst poptávky po cestování i dovážce jídla. Uber to dnes uvedl ve své výsledkové zprávě.

Uber díky vysoké poptávce po jízdách a dovážce jídla výrazně snížil ztrátu

Foto: Shutterstock

Tržby se za leden až březen zvýšily o 29 procent na 8,8 miliardy USD. V divizi alternativní taxislužby stouply o 72 procent a v dodávkách jídla o 23 procent. Očištěný hrubý provozní zisk pak vzrostl o 353 procent na rekordních 761 milionů USD.

Uber těžil z dominantního postavení na důležitých globálních trzích v době, kdy se zotavil zájem o cestování po výrazném útlumu způsobeném pandemií. Firmě také podle analytiků pomáhá ke zlepšení hospodaření prudký nárůst počtu lidí, kteří si chtějí přivydělat jízdami, protože firma tak ušetří na pobídkách pro zaměstnance, uvedla agentura Reuters.

Generální ředitel Dara Khosrowshahi dodal, že 5,7 milionu řidičů a kurýrů si ve čtvrtletí vydělalo včetně spropitného 13,7 miliardy USD. To znamená rekord.

Ve druhém čtvrtletí očekává firma očištěný hrubý provozní zisk v rozmezí 800 až 850 milionů USD. Analytici podle společnosti Refinitiv počítají se ziskem 749,1 milionu USD.

San Francisco (USA) (ČTK)

Hlavní stránka