lupa x
user

Boleslavská třída bude bezpečnější pro chodce díky novým přechodům

Boleslavská třída bude bezpečnější pro chodce díky novým přechodům

04.05.2023

Redakce

Rada města ve středu schválila výsledek výběrového řízení veřejné zakázky malého rozsahu „Úprava stávajících přechodů v ulici Boleslavská třída, Nymburk“ a uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem. Tím se stala firma PKbau s. r. o. s nabídkovou cenou 3 553 tisíc korun bez DPH.

Boleslavská třída bude bezpečnější pro chodce díky novým přechodům

„Úsek Boleslavské třídy od nadjezdu ke kruhovému objezdu je velmi frekventovaný a v současné době nepřehledný. Denně se zde pohybují děti z okolních škol, a nejen ony jsou pro auta špatně viditelné. Proto jsme se rozhodli pro vybudování bezpečnějších a přehlednějších přechodů, a to v rámci již plánované uzavírky ze strany vlastníka komunikace z důvodu výměny povrchu vozovky,“ vysvětlil místostarosta Bořek Černý, který radě návrh předložil.

Jak budou nové přechody vypadat? „Nové přechody budou mít podobu vodorovného značení mezi vytaženými nástupními hranami ze stávajících chodníků tak, aby se zkrátila vzdálenost pro chodce v místě přecházení přes vozovku,“ upřesnil místostarosta Černý.

Předpokládaný termín dokončení úpravy přechodů je 31. července letošního roku. Na tyto práce naváže výměna povrchu vozovky ve vlastnictví Středočeského kraje. O přesném termínu uzavírky budeme informovat.

 

Hlavní stránka