lupa x
user

Týden lesů: Lesníci lákají lidi do lesa

Týden lesů: Lesníci lákají lidi do lesa

07.05.2023 , Aktualizováno 05.05.2023

Redakce

„Obnova lesa je pro lesníky naprosto samozřejmou záležitostí. Předloni lesníci vysázeli rekordních téměř 250 milionů nových stromků, z toho dvě třetiny byly listnáče. Během Týdne lesů se veřejnost může přesvědčit, že zdravé a pestré lesy, jejich obnova a péče o ně jsou naší prioritou,“ říká ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Týden lesů: Lesníci lákají lidi do lesa

Foto: Shutterstock

Státní podnik Lesy České republiky připravil řadu akcí. Při malých Dnech za obnovu lesa si mohou lidé zasadit vlastní strom, pomoct s úklidem lesa a dozvědět se mnoho informací o práci lesníků. Seznam akcí je na www.klubnoveholesa.cz a ve stejnojmenné mobilní aplikaci.

Hlavní akcí letošního Týdne lesů je virtuální charitativní běh (chůze), jehož výtěžek půjde vozíčkářům na vícedenní cyklistický výlet do lesa. Vozíčkáři pojedou na speciálních kolech, které ovládají pouze rukama – takzvané handbiky. Zapojit se do Virtuálního běhu pro vozíčkáře mohou běžci a chodci všech věkových kategorií, a to včetně dětí, zde. Akce probíhá od 12. do 21. května 2023.

Na programu Týdne lesů spolupracuje Ministerstvo zemědělství, Lesy České republiky, s. p., Vojenské lesy a statky ČR, s. p., lesnické školy, vědecké a výzkumné instituce a Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, lesnické subjekty českých, moravských a slezských obcí a měst, soukromí vlastníci lesů či neziskové organizace.

Více se o připravovaných akcích u příležitosti Týdne lesů, ale i další užitečné informací o lese a lesní pedagogice, dozvíte na webových stránkách www.lesnipedagogika.cz.

 

Hlavní stránka