lupa x
user

Hokejovou extraligu budou i nadále vysílat O2 TV a Česká televize

Hokejovou extraligu budou i nadále vysílat O2 TV a Česká televize

11.05.2023 , Aktualizováno 10.05.2023

Redakce

Zápasy hokejové extraligy budou i v dalších pěti sezonách vysílat O2 TV a Česká televize. Obě společnosti uspěly ve výběrovém řízení vypsaném agenturou BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje řídícím nejvyšší domácí soutěž.

Hokejovou extraligu budou i nadále vysílat O2 TV a Česká televize

Foto: Shutterstock

Pokračuje tak model platný od roku 2018, od kterého se o přímé přenosy z extraligových zápasů dělí veřejnoprávní televize a placený kanál. O2 TV ale podle dnešního vyjádření svoji roli posílí, stane se hlavním vysílatelem extraligy a je připravena už v nadcházejícím ročníku nabídnout fanouškům v přímém přenosu až 341 utkání.

BPA vyhlásila výběrové řízení na pět tzv. balíčků mediálních práv v únoru, protože předešlé pětileté smlouvy skončily po aktuální sezoně. Jedním z nich byly i televizní přenosy na území České republiky.

Jsme rádi, že konkurenční tender, kterého se nakonec zúčastnilo patnáct společností, potvrdil námi očekávaný zájem subjektů zabývajících se sportovním obsahem u nás i v zahraničí. S vítězi jednotlivých balíčků ihned zahájíme jednání směřující k podpisu kontraktů,“ uvedla generální ředitelka BPA Jana Obermajerová v tiskové zprávě.

O přímé přenosy měla vedle České televize a O2 TV zájem i společnost Canal+, která se přihlásila do výběrového řízení, ale nakonec nepředložila konkrétní nabídku.

„Teď nás čekají série jednání a schůzek, na kterých budeme jednat o detailech smluv,“ řekla Obermajerová ČTK.

V červnu chce BPA společně s televizními společnostmi svolat tiskovou konferenci, na které představí přesnou podobu vysílání extraligových zápasů v sezonách 2023/24 až 2027/28.

Určit se musí například to, která stanice bude mít právo první volby nebo jak si budou dělit přenosy ze zápasů play off. Doposud měla O2 TV právo první volby v základní části na přenosy v pátek a v sobotu. ČT měla právo první volby v úterý a v neděli. V play off se střídaly a finále vysílaly obě televize současně.

Zástupci O2 TV již dnes v tiskové zprávě své další plány představili, a protože získali i práva na streamy ze všech utkání, chtějí na své platformě nabídnout všechny extraligové zápasy. V sezoně tak mohou odvysílat až 341 utkání a hokej by měl podobné pokrytí jako nejvyšší domácí fotbalová liga.

Nejen, že se nám nyní podařilo obhájit televizní práva až do roku 2028, ale nově fanoušci v O2 TV uvidí všechna utkání, nepřijdou o žádný zápas. Můžeme slíbit, že v nadcházejících sezonách dostanou diváci O2 TV nejširší hokejovou nabídku, která tu v takovém rozsahu nikdy v historii nebyla,“ uvedla šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová.

Česká televize, jež podle O2 TV bude mít možnost odvysílat maximálně 23 přenosů, se k podmínkám konkrétně nevyjádřila. „V rámci podmínek nastavených majitelem práv mohla Česká televize usilovat pouze o práva pro oblast volného šíření. V tomto tendru byla naše nabídka vyhodnocena jako nejvýhodnější a práva jsme získali,“ konstatoval výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka