lupa x
user

Na klienty O2 útočí podvodné SMS, lákají osobní a platební údaje

Na klienty O2 útočí podvodné SMS, lákají osobní a platební údaje

31.05.2023 , Aktualizováno 30.05.2023

Redakce

Operátor O2 zaznamenal v posledních několika týdnech ve své síti výrazný nárůst počtu podvodných a obtěžujících SMS. Cílem útočníků je uvést zákazníky v omyl a vylákat z nich přihlašovací údaje do mobilní samoobsluhy, nebo dokonce platební údaje. O2 to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Na klienty O2 útočí podvodné SMS, lákají osobní a platební údaje

Foto: Shutterstock

„V uplynulých týdnech vidíme v naší síti velmi zvýšenou činnost útočníků. Rozesílají tisíce SMS zpráv našim zákazníkům s falešným upozorněním, že jim například končí platnost SIM karty a je třeba zaplatit symbolickou částku za prodloužení. Člověk velmi snadno získá dojem, že se nachází na skutečné O2 dobíjecí bráně. Doporučuji být proto velmi obezřetný a na odkazy v podobných SMS zprávách neklikat a odesílatele si zablokovat a nahlásit operátorovi,“ uvedl ředitel bezpečnosti O2 Radek Šichtanc.

Operátor kvůli nárůstu útoků zavedl nové číslo 720 002 002 pro zaslání podezřelých SMS zpráv. Na toto číslo můžou zákazníci přeposílat podezřelé SMS zprávy. Takto přeposlané SMS zprávy jsou směrované přímo na útvar bezpečnosti, pro který je obsah SMS zpráv důležitou informací a důkazem o podvodné aktivitě. Na jejich základě může O2 blokovat zdroj rozesílání SMS zpráv, a především blokovat zaslané URL odkazy v rámci služby O2 Security a ochránit takto další zákazníky.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka