lupa x
user

Kim Čong-un podle umělé inteligence váží přes 140 kilogramů, uvedl poslanec

Kim Čong-un podle umělé inteligence váží přes 140 kilogramů, uvedl poslanec

01.06.2023 , Aktualizováno 31.05.2023

Redakce

Severokorejský vůdce Kim Čong-un podle odhadu umělé inteligence (AI) váží více než 140 kilogramů a patrně trpí nespavostí, řekl dnes jihokorejský poslanec Ju Sang-pum. Zdravotní stav severokorejského vůdce, jehož předpokládaný věk je 39 let, je v KLDR přísně střeženým tajemstvím. Vzhledem k tomu, že je silný kuřák, v poslední době patrně přibral a má v rodinné anamnéze kardiovaskulární onemocnění, se však o jeho kondici spekuluje, píše agentura Reuters.

Kim Čong-un podle umělé inteligence váží přes 140 kilogramů, uvedl poslanec

Foto: Shutterstock

„Při veřejném vystoupení 15. května vypadal unaveně a měl kolem očí tmavé kruhy. Podle analýzy AI se odhaduje, že váží více než 140 kilogramů,“ uvedl po briefingu jihokorejské zpravodajské služby Ju, který je členem zpravodajského výboru v jihokorejském parlamentu.

Zákonodárce doplnil, že Kim pravděpodobně trpí závažnou poruchou spánku, a citoval zprávu tajné služby, podle níž Severní Korea intenzivně shromažďuje nejnovější lékařské poznatky o tom, jak léčit nespavost svého nejvyššího představitele.

Severokorejská přísně cenzurovaná státní média se o vůdcově zdravotním stavu zmiňují jen zřídka. V březnu však severokorejské noviny Rodong Sinmun uvedly, že Kim pracuje až do pěti hodin ráno a tvrdí, že je zvyklý pracovat přes noc.

Severní Koreji vládně již třetí generace Kimů. Současný vůdce Kim Čong-un se dostal k moci poté, co jeho otec Kim Čong-il zemřel v roce 2011 na infarkt.

Soul (ČTK)

Hlavní stránka