lupa x
user

FSB tvrdí, že odhalila operaci americké rozvědky využívající telefony Apple

FSB tvrdí, že odhalila operaci americké rozvědky využívající telefony Apple

02.06.2023 , Aktualizováno 01.06.2023

Redakce

Ruská tajná služba FSB tvrdí, že odhalila operaci americké rozvědky, která podle ní využila mobilní telefony společnosti Apple. Informovaly o tom dnes agentury TASS a Reuters. Podle ruské tajné služby bylo v rámci této operace "infikováno" několik tisíc telefonů, včetně těch patřících zahraničním diplomatům v Rusku. Firma Apple ani americké tajné služby se k této zprávě zatím nevyjádřily.

FSB tvrdí, že odhalila operaci americké rozvědky využívající telefony Apple

Foto: Shutterstock

„V průběhu zajišťování bezpečnosti ruské telekomunikační infrastruktury byly odhaleny anomálie specifické pouze pro uživatele mobilních telefonů Apple a způsobené fungováním dosud neznámého škodlivého softwaru,“ uvedla FSB s tím, že malware využívá zranitelnosti telefonů poskytnutých výrobcem.

Kromě domácích předplatitelů byly zjištěny i skutečnosti nakažení zahraničních čísel a předplatitelů používajících SIM karty registrované diplomatickými misemi a ambasádami v Rusku, včetně země bloku NATO a postsovětského prostoru a také Izraele, Syrské arabské republiky a Čínské lidové republiky,“ sdělila ruská tajná služba.

Ta dále tvrdí, že tyto informace „dokazují úzkou spolupráci“ americké společnosti Apple s americkými tajnými službami zejména s Národní bezpečnostní agenturou (NSA) a „potvrzují“, že Apple nedodržuje deklarované zásady ochrany osobních údajů uživatelů telefonů této značky.

Moskva (ČTK)

Hlavní stránka