lupa x
user

Firma hlavního města připraví zadání tendru na pronájem reklamních ploch v Praze

Firma hlavního města připraví zadání tendru na pronájem reklamních ploch v Praze

06.06.2023 , Aktualizováno 05.06.2023

Redakce

Městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) připraví obchodní model a veřejnou soutěž na pronájem reklamních ploch na sloupech veřejného osvětlení a přístřešcích na zastávkách MHD, které město umisťuje namísto původního mobiliáře firmy JCDecaux. Dnes ji tím pověřili městští radní. Tendr chce firma vyhlásit na začátku příštího roku.

Firma hlavního města připraví zadání tendru na pronájem reklamních ploch v Praze

Foto: Shutterstock

Francouzská společnost JCDecaux vlastnila většinu zastávek v metropoli na základě smlouvy z roku 1994, výměnou za platbu městu a jejich pořízení a údržbu na nich mohla provozovat reklamní plochy. Minulé vedení magistrátu rozhodlo o jejich nahrazení vlastními přístřešky, výměnu dostala na starost THMP a aktuálně ji dokončuje.

THMP je připravena nejpozději do konce roku 2023 připravit koncepci obchodního modelu prodeje reklamních ploch včetně přípravy rámcových parametrů soutěže,“ stojí v dnes schváleném dokumentu. Firma podle něj také využila opce na prodloužení smluv na plochy na lampách veřejného osvětlení do konce příštího roku tak, aby tendr mohl zahrnovat jak je, tak nové plochy na zastávkách MHD.

Soutěž tak firma chce vyhlásit nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku, před tím plánuje uskutečnit takzvané předběžné tržní konzultace mezi hlavními hráči na trhu venkovní reklamy. Město by tak mělo podle dokumentu začít získávat peníze z nového mobiliáře, který má být dokončen letos, od ledna roku 2025.

Ředitel THMP Tomáš Jílek dříve ČTK řekl, že město také zvažuje nákup asi 600 přístřešků od JCDecaux, které by poté mohly s ušetřením až poloviny nákladů posloužit pro uspokojení požadavků městských částí na umisťování nového mobiliáře na zastávkách, kde dosud nejsou. Dále by také mohly nahradit nevyhovující zastávky z tmavého plechu a drátěného skla, které zejména na periferiích metropole vlastní dopravní podnik.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka