lupa x
user

Novým ředitelem zpravodajství Primy bude Švehlák z bTV Media Group

Novým ředitelem zpravodajství Primy bude Švehlák z bTV Media Group

08.06.2023 , Aktualizováno 07.06.2023

Redakce

Novým ředitelem zpravodajství a publicistiky skupiny Prima bude od 13. června dosavadní generální ředitel bulharské bTV Media Group Martin Švehlák. Ve funkci nahradí Pavla Štrunce. Prima to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.

Novým ředitelem zpravodajství Primy bude Švehlák z bTV Media Group

Foto: Shutterstock

Švehlák je podle generálního ředitele Primy Marka Singra ostřílený profesionál, který léta působil nejen v předních českých médiích, ale i na poli mezinárodním, a měl by proto platformu CNN Prima News posunout zase o laťku výš.

Naším cílem je nadále srozumitelně zpracovávat současná politická a společenská témata a dávat je divákům do kontextu, aby porozuměli, jaký dopad budou mít události na jejich život, a díky tomu si mohli udělat kvalitní vlastní názor,“ uvedl Singer.

CNN Prima News podle Švehláka představuje na českém trhu jedinečné spojení tradiční mediální skupiny a prestižní zahraniční zpravodajské sítě. „Obrovský potenciál vidím v týmu, který CNN Prima News připravuje. Zkušení profesionálové v TV a online jsou schopni posunout produkt k nejvyšším pozicím v České republice,“ dodal Švehlák.

Švehlák působí v médiích více než 30 let a postupně získal zkušenosti s vedením všech mediatypů. Svou kariéru začal ve společenském týdeníku Reflex, pokračoval v publicistice a zpravodajství TV Nova. Byl ve vedoucích pozicích deníku Blesk, šéfredaktorem deníku Šíp, pět let pracoval jako generální ředitel zpravodajské agentury Mediafax. Od roku 2012 byl vedoucím zpravodajské redakce televize Nova, o rok později se zde vypracoval na ředitele zpravodajství, publicistiky a sportu a tuto funkci vykonával až do roku 2018. Poté se stal mediálním konzultantem skupiny PPF a v regionech střední a východní Evropy (CEE) analyzoval mediální trhy i pro ně navrhoval obsahové strategie. Koncem roku 2019 nastoupil do čela bulharské mediální společnosti bTV Media Group, která má ve svém portfoliu televizní i rozhlasové kanály i on-line divizi.

Praha  (ČTK)

Hlavní stránka