lupa x
user

Dodavatel informačních technologií Tietoevry dosáhl loni obratu 2,94 miliardy Kč

Dodavatel informačních technologií Tietoevry dosáhl loni obratu 2,94 miliardy Kč

11.06.2023 , Aktualizováno 09.06.2023

Redakce

Dodavatel informačních technologií Tietoevry Connect Czechia (dříve Tieto Czech) dosáhl loni v období od ledna do října obratu 2,944 miliardy korun. To bylo téměř stejně jako za celý rok 2021, kdy činil obrat 2,948 miliardy. Čistý zisk firmy činil loni do října 144,5 milionu korun, za celý rok 2021 to bylo 151,3 milionu korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.

Dodavatel informačních technologií Tietoevry dosáhl loni obratu 2,94 miliardy Kč

Foto: Shutterstock

Účetní závěrku společnost sestavila za období od 1. ledna do 31. října 2022, k 1. listopadu 2022 se firma Tieto Czech rozdělila a přejmenovala na Tietoevry Connect Czechia. Část podniku přešla na novou společnost Tietoevry Czechia.

Česká společnost Tietoevry Connect Czechia působí v pozici interního subdodavatele IT služeb v rámci nadnárodní skupiny Tietoevry. Většina jejích zakázek je tak ze zahraničí, tuzemských bylo loni jen 0,1 procenta.

„Hospodářský výsledek před zdaněním ve výši 189 milionů korun byl dosažen zejména díky dodávce služeb podnikům ve skupině Tietoevry, ať už ke splnění zakázek pro externí zákazníky korporace, anebo k zajištění vlastní infrastruktury,“ uvedla firma.

Tietoevry je největším severoevropským dodavatelem informačních technologií. V Česku má sídlo v Ostravě, působí i v Brně, Zlíně a Olomouci. Loni měla společnost v Česku průměrně 2468 zaměstnanců, o 128 více než v předchozím roce.

Tietoevry pracuje pro soukromý i veřejný sektor a také vyvíjí produkty v oblasti komunikace a moderních technologií. Mezi nejdůležitějšími oblastmi, na které se zaměřuje, jsou globální sektory bankovnictví, telekomunikací, zdravotnictví, lesního průmyslu, energetiky, statní správy, výroby a maloobchodu. Tietoevry má hlavní sídlo ve Finsku a v desítkách zemí zaměstnává téměř 24.000 lidí.

Ostrava (ČTK)

Hlavní stránka