lupa x
user

Telly: TV přes mobil už sleduje víc než čtvrtina diváků

Telly: TV přes mobil už sleduje víc než čtvrtina diváků

20.06.2023 , Aktualizováno 19.06.2023

Redakce

Podíl diváků, kteří sledují televizní vysílání na mobilech a tabletech, se za poslední dva roky zvýšil o polovinu na 26,5 procenta, tedy na více než čtvrtinu. Podle délky času stráveného na mobilech se podíl zdvojnásobil na 14,9 procenta. Vyplývá to z údajů televizního operátora Telly, který má více než 100.000 uživatelů.

Telly: TV přes mobil už sleduje víc než čtvrtina diváků

Foto: Shutterstock

„Lidé na telefonu konzumují televizní vysílání rok od roku častěji. Trend je tedy zřejmý, jakkoli na delší sledování diváci stále upřednostňují televizory, které dovolují vychutnat si obraz v násobně vyšší kvalitě než zvládne malý displej mobilního telefonu nebo tabletu,“ uvedl ředitel marketingu Telly Jan Schöppel.

V případě sledování televize přes mobil diváci získávají signál prostřednictvím internetového připojení. Podle průzkumu NMS pro Asociaci provozovatelů mobilních sítí tvoří televizní vysílání a video obsah získaný přes internet již 40 procent času, který lidé u televize stráví, 32 procent času pak pokryje obsah z klasické antény (DVB-T2), zbývajících 28 procent si dělí satelit a kabelová televize.

V příštích letech podle NMS nejvíce posílí streamovací služby, které plánuje více než dnes sledovat pětina stávajících diváků, 14 procent diváků plánuje více sledovat HbbTV a 13 procent pořady na internetu, jako je YouTube.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka