lupa x
user

Zkrachovalá společnost FTX se snaží o restart své kryptoburzy

Zkrachovalá společnost FTX se snaží o restart své kryptoburzy

29.06.2023 , Aktualizováno 28.06.2023

Redakce

Zkrachovalá společnost FTX se snaží oživit svou kryptoměnovou burzu. S odvoláním na nového ředitele firmy Johna Raye to dnes napsal deník The Wall Street Journal (WSJ). Právníci firmy na žádost o komentář nereagovali. FTX zkrachovala loni v listopadu a její pád vyvolal otřes v celém odvětví kryptoaktiv. Úřady případ označily za jeden z největších podvodů americké historie.

Zkrachovalá společnost FTX se snaží o restart své kryptoburzy

Foto: Shutterstock

Společnost „zahájila proces získávání zájemců o restart burzy FTX.com“, řekl Ray, který před lety působil i jako likvidátor americké energetické společnosti Enron. Firma vede rozhovory s investory o podpoře možného restartu burzy FTX.com prostřednictvím struktur, jako je společný podnik, uvedl WSJ s odvoláním na obeznámené zdroje.

Ve dnech, které krachu FTX předcházely, vybrali klienti kryptoburzy miliardy dolarů, což ochromilo likviditu firmy. Posléze nevyšla záchranná dohoda s konkurenční burzou Binance. Odvětví digitálních aktiv se od té dobu ocitlo pod drobnohledem regulačních orgánů po celém světě. Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried čelí v USA trestnímu stíhání mimo jiné kvůli podvodu.

New York (ČTK)

Hlavní stránka