lupa x
user

Generálka hromadné skladby ČASPV pro Světovou gymnaestrádu v Amsterdamu

Generálka hromadné skladby ČASPV pro Světovou gymnaestrádu v Amsterdamu

10.07.2023

Redakce

Ve dnech 23. – 25. června se ve Sportcentru České asociace Sport pro všechny Doubí u Třeboně uskutečnil poslední nácvik hromadné skladby, která bude reprezentovat naši organizaci a Českou republiku na významné mezinárodní akci.

Generálka hromadné skladby ČASPV pro Světovou gymnaestrádu v Amsterdamu

Na přelomu července a srpna proběhne v Amsterdamu World Gymnaestrada 2023 za účasti cvičenců a cvičenek z 55 zemí z celého světa. Za ČR vycestují zástupci České gymnastické federace, České asociace Sport pro všechny a České obce sokolské.

Česká asociace Sport pro všechny vysílá do Amsterdamu 312 účastníků, kteří celou skladbu pilovali během víkendového nácviku. Ten v neděli završili generální zkouškou. Kompletní provedení skladby, kterou autoři Viléma Novotná, Iveta Holá a Jaroslav Sauer nazvali Příběhy léta, okomentovala V. Novotná slovy „Byli jste skvělí a moc vám to sluší!“ Věříme, se stejně tak se bude provedení líbit v samotném dějišti Světové gymnaestrády, a držíme naší výpravě palce!

World Gymnaestrada je celosvětová, nesoutěžní akce, která se koná každé čtyři roky a přitahuje velký počet aktivních účastníků nejen z oblasti gymnastiky. Ta letošní startuje 30. července v Amsterdamu a zúčastní se jí na 25 000 cvičenců z 55 zemí celého světa. Vůbec první ročník se konal před 70 lety v Nizozemsku (Rotterdam) v roce 1953 pod heslem „Radost ze života v gymnastice“. Od té doby World Gymnaestrada cestovala po celém světě a rozrostla se v multikulturní gymnastický festival. Nyní se po 32 letech vrací do Amsterdamu, kde proběhla již v roce 1991. Očekává se, že to bude nejlepší a největší světová gymnaestráda všech dob.

https://www.caspv.cz/

Hlavní stránka