lupa x
user

Google spustil chatbota Bard v Evropě a Brazílii, má konkurovat službě ChatGPT

Google spustil chatbota Bard v Evropě a Brazílii, má konkurovat službě ChatGPT

14.07.2023 , Aktualizováno 13.07.2023

Redakce

Společnost Google spustila v Evropě a v Brazílii svého chatovacího robota Bard, oznámil dnes mateřský podnik Alphabet. Bard, který využívá umělou inteligenci (AI), by měl konkurovat službě ChatGPT. Jde zatím o největší rozšíření tohoto produktu od jeho uvedení na trh letos v únoru. V mateřském jazyce si mohou tohoto chatbota vyzkoušet i čeští uživatelé.

Google spustil chatbota Bard v Evropě a Brazílii, má konkurovat službě ChatGPT

Foto: Shutterstock 

Počínaje dneškem můžete s Bardem pracovat ve více než 40 jazycích, včetně arabštiny, čínštiny, němčiny, hindštiny a španělštiny,“ uvedl na blogu produktový manažer společnosti Google Jack Krawczyk.

Odpovědi chatbota Barda si lze i poslechnout. Uživatelé mohou podle Krawczyka změnit tón a styl Bardových odpovědí na jednoduché, dlouhé, krátké, odborné či neformální. Mohou také své konverzace označovat nebo přejmenovávat a používat obrázky v podnětech.

Uvedení aplikace Bard pozastavily v Evropské unii regulační úřady, které se zabývají ochranou osobních údajů. Google od té doby s dozorčími orgány jednal, aby je ujistil o sporných otázkách ohledně transparentnosti, možnosti volby a kontroly, uvedl Krawczyk.

Technický viceprezident Amar Subramanya na brífinku s novináři řekl, že uživatelé mohou sběr svých údajů odmítnout. Společnost Google se v USA potýká s novou hromadnou žalobou kvůli údajnému zneužití osobních údajů uživatelů k trénování svého systému AI.

Generativní umělá inteligence se dostala do popředí zájmu, když společnost OpenAI loni v listopadu zprovoznila chatbota ChatGPT. Služba odstartovala masové užívání AI v každodenních úkonech – od generování textu nebo počítačového kódu až po marketing a další oblasti. Start-up OpenAI podporuje společnost Microsoft.

Brusel (ČTK)

Hlavní stránka