lupa x
user

Švýcarský výrobce hodinek Swatch vykázal v prvním pololetí rekordní růst

Švýcarský výrobce hodinek Swatch vykázal v prvním pololetí rekordní růst

14.07.2023 , Aktualizováno 13.07.2023

Redakce

Švýcarský výrobce hodinek Swatch vykázal v prvním pololetí rekordní růst. Čisté tržby firma zvýšila meziročně o 18 procent na 4,02 miliardy švýcarských franků (99,1 miliardy Kč), čímž překonala odhady analytiků. Podnik těžil z odstranění proticovidových opatření v Asii a z čilého prodeje v Evropě a v Severní Americe. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Její akcie po poledni vykazovaly téměř sedmiprocentní růst.

Švýcarský výrobce hodinek Swatch vykázal v prvním pololetí rekordní růst

Foto: Shutterstock 

Čisté tržby překonaly rekord z pololetí roku 2018 o 8,5 procenta. Provozní zisk se zvýšil přes 36 procent na 686 milionů švýcarských franků.

Velký zájem byl především o levnější plastové hodinky Swatch určené pro masový trh. Firma uvedla, že chystá nové modely především pro nižší a střední tržní segment.

„Po letech klesající spotřeby se podnikání v Hongkongu plně zotavilo, což vedlo ke ztrojnásobení prodeje,“ uvedla společnost. V domovském Švýcarsku se prodej zvýšil o 50 procent.

Skupina, která vyrábí i luxusní hodinky Omega, Tissot a Longines, uvedla, že vidí „vynikající příležitosti k růstu“. Obavy má nicméně ze silného švýcarského franku a z toho vyplývajícího nepříznivého měnového prostředí. Dopad nepříznivých směnných kurzů na její čisté tržby činil téměř čtvrt miliardy švýcarských franků.

Konkurenční švýcarský výrobce hodinek Richemont by měl oznámit své hospodářské výsledky v pondělí.

Bern (ČTK)

Hlavní stránka