lupa x
user

Americkému velvyslanci v Pekingu hacknuli emaily

Americkému velvyslanci v Pekingu hacknuli emaily

21.07.2023

Redakce

Hackerská skupina s napojením na Peking se dostala ke stovkám tisíc jednotlivých emailů mezi představiteli americké administrativy. Přístup hackeři získali skrze útok na amerického velvyslance v Pekingu Nicholase Burnse a šéfa diplomacie pro oblast východní Asie Kritenbrinka. Ve čtvrtek o tom informoval list The Wall Street Journal (WSJ).

Americkému velvyslanci v Pekingu hacknuli emaily

Foto: Shutterstock 

Podrobnosti útoku nejsou veřejně známé. WSJ uvádí, že schránka ministra zahraničí Antonyho Blinkena, ani jeho nejbližších poradců, při incidentu zpřístupněná nebyla. Ačkoliv při útoku získali hackeři přístup jen ke komunikaci, která nebyla označená jako utajovaná, Pekingu by mohla nechat „nahlédnout pod pokličku“ příprav nedávných diplomatických návštěv amerických zástupců v Číně.

Incident se odehrál v době, kdy američtí i čínští představitelé opatrně hovoří o zlepšování vzájemného vztahu obou velmocí, ačkoliv rivalita v obchodních vztazích, otázka blízkého partnerství Pekingu a Moskvy a čínského tlaku na Tchaj-wan jsou ve vzájemné diplomacii velmi živé.

Peking/Washington  (ČTK)

Hlavní stránka