lupa x
user

Streamovací služba Spotify získala ve čtvrtletí více uživatelů, než se čekalo

Streamovací služba Spotify získala ve čtvrtletí více uživatelů, než se čekalo

26.07.2023 , Aktualizováno 25.07.2023

Redakce

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem největší světové služby pro streamování hudby, získala ve druhém čtvrtletí mnohem více nových uživatelů, než se předpokládalo. Firma oznámila, že počet uživatelů se meziročně zvýšil na 551 milionů. Analytici přitom v průměru předpokládali, že dosáhne jen necelých 527 milionů, napsala agentura Reuters.

Streamovací služba Spotify získala ve čtvrtletí více uživatelů, než se čekalo

Foto: Shutterstock 

Tržby společnosti se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 11 procent na 3,18 miliardy eur (zhruba 76,5 miliardy Kč). Mírně však zaostaly za očekáváním analytiků, kteří je podle Reuters odhadovali na 3,21 miliardy eur. Provozní ztráta podniku se navíc prohloubila na 247 milionů eur (téměř šest miliard Kč) ze 194 milionů eur před rokem.

Počet uživatelů placených služeb, kteří vytvářejí většinu tržeb společnosti Spotify, stoupl o 17 procent na 220 milionů. Společnost v pondělí oznámila zvýšení předplatného v několika zemích včetně Spojených států a Británie.

Firma si loni podle agentury Reuters stanovila za cíl zvýšit do roku 2030 počet uživatelů na jednu miliardu a dosáhnout tržeb ve výši 100 miliard dolarů (zhruba 2,2 bilionu Kč) ročně. Její loňské celoroční tržby přitom činily pouze 11,7 miliardy eur (zhruba 282 miliard Kč). „Pokud dosahujeme růstu počtu uživatelů, dostaví se časem také růst tržeb. To je lekce, kterou jsme se ve Spotify naučili,“ řekl agentuře Reuters šéf podniku Daniel Ek.

Stockholm (ČTK)

Hlavní stránka