lupa x
user

Amazon v Izraeli investuje 7,2 miliardy USD, zprovoznil tam cloudová centra

Amazon v Izraeli investuje 7,2 miliardy USD, zprovoznil tam cloudová centra

02.08.2023 , Aktualizováno 01.08.2023

Redakce

Americká internetová společnost Amazon plánuje do roku 2037 investovat v Izraeli 7,2 miliardy dolarů (více než 157 miliard Kč). Její cloudová divize Amazon Web Services (AWS) v této blízkovýchodní zemi spustila svůj cloudový region. Firma o tom dnes informovala na svém webu. Cloudové služby Amazonu umožní místní vládě ukládat data v datových centrech umístěných v Izraeli a používat s jejich pomocí různé aplikace.

Amazon v Izraeli investuje 7,2 miliardy USD, zprovoznil tam cloudová centra

Foto: Shutterstock

Cloudový region se obvykle zakládá na seskupení datových center. Jde o zcela izolované prostředí, které nesdílí žádnou infrastrukturu s jiným regionem. Jednotlivé regiony jsou propojeny pouze páteřní konektivitou. Regiony slouží jako geograficky oddělená a izolovaná datová centra, kdy výpadek jednoho nijak neovlivní druhé, uvádí na svém webu poradenská a konzultační technologická firma Orbit.

„Zřízení (cloudového) regionu nám umožní přesunout podstatnou část vládního provozu do cloudu. Jsme přesvědčeni, že nám to pomůže urychlit digitální transformaci veřejného sektoru,“ uvedl hlavní účetní Izraele Jali Rothenberg.

Cloudovou infrastrukturu AWS používají firmy jako Netflix, General Electric či Sony. Umožňuje ukládání dat, vytváření sítí a vzdálené zabezpečení.

Díky tomuto rozšíření bude AWS dostupná ve 32 geografických regionech, uvedla společnost. Investice v Izraeli podle ní přispěje k hrubému domácímu produktu (HDP) Izraele částkou přibližně 13,9 miliardy dolarů.

Seattle (USA) (ČTK)

Hlavní stránka