lupa x
user

UK rozvázala spolupráci s historiky podezřelými z obtěžování studentek

UK rozvázala spolupráci s historiky podezřelými z obtěžování studentek

02.08.2023

Redakce

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze (FHS UK) rozvázala spolupráci s historiky obviněnými ze sexuálního obtěžování studentek. Děkanka Věra Sokolová o tom dnes informovala akademický senát fakulty. Uvedl večer server Deník N.

UK rozvázala spolupráci s historiky podezřelými z obtěžování studentek

Foto: Shutterstock

Podněty týkající se údajného sexuálního obtěžování a nevhodného chování ze strany vyučujících Miroslava Vaňka a Pavla Mückeho začala univerzita prověřovat na začátku letošního roku. Oba byli vedoucími osobnostmi oboru orální historie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy i Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR (AV ČR).

„Od 1. srpna 2023 již ani jeden z nich není zaměstnancem FHS UK. V tuto chvíli probíhá intenzivní stabilizace magisterského programu OHSD (Orální historie – soudobé dějiny, pozn. red.) bez jejich účasti,“ uvedla podle serveru děkanka v e-mailu, který poslala senátorům a senátorkám. Na pozici nového garanta oboru plánuje Sokolová doporučit Jana Horského.

V únoru akademici rezignovali na funkce na Ústavu pro soudobé dějin Akademie věd ČR. Pavel Mücke zde zastával funkci zástupce ředitele, Vaněk stál v čele ústavu. Vaněk a Mücke ČTK dříve řekli, že se cítí nevinní.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka