lupa x
user

Ze sídla bývalého Twitteru v San Francisku po stížnostech odstranili blikající X

Ze sídla bývalého Twitteru v San Francisku po stížnostech odstranili blikající X

02.08.2023 , Aktualizováno 01.08.2023

Redakce

Jen zhruba tři dny vydržela svítící konstrukce ve tvaru písmene X na kancelářské budově v americkém městě San Francisco, kde sídlí sociální síť dříve známá jako Twitter. V pondělí instalace ze střechy zmizela poté, co místní úřady obdržely několik stížností, informují americká média.

Ze sídla bývalého Twitteru v San Francisku po stížnostech odstranili blikající X

Foto: Shutterstock

Konstrukce se světly se na střeše objevila v pátek v návaznosti na přejmenování společnosti iniciované majitelem Elonem Muskem. Videa publikovaná na internetu ukazovala, že po setmění do okolí vysílala pulzující světlo, což zřejmě vadilo místním obyvatelům.

Pracovníci obří X, což je nový název twitteru, odstranili v pondělí odpoledne, píše agentura Bloomberg. Městský úřad pro inspekci budov do té doby v této souvislosti obdržel 24 stížností, jejichž autoři vyjadřovali obavy ohledně osvětlení i bezpečnosti konstrukce. Stížnost kromě toho vznesl i jeden z inspektorů, podle něhož společnost X značku nainstalovala bez povolení.

Zmíněný úřad v pondělí uvedl, že bez povolení byla konstrukce také odstraněna. X podle agentury AP ihned nereagovala na žádost o komentář.

Dění kolem svítícího loga je nejnovějším v sérii konfliktů spojených s danou budovou od loňského roku, kdy populární sociální síť koupil miliardář Musk. Před několika dny úřady nakrátko přerušily odstraňování nápisu „twitter“ nad vchodem, protože operace blokovala dopravu. Letos také skupina bývalých zaměstnanců Muskovu společnost zažalovala s tím, že byli tlačeni do porušování pracovních a stavebních předpisů státu Kalifornie. Jiná žaloba firmu obviňovala z neplacení nájmu za využívání budovy na ulici Market Street.

AP zase chaotické změny v centrále společnosti přirovnává k „nahodilému způsobu, jakým je platforma twitter proměňována na X“. Jakkoli správci do mnoha aspektů svého produktu zapracovali nové logo, pozůstatky předchozí podoby přetrvávají. Například při otevření seznamu vytvořeného uživatelem se stále na vrchu stránky zobrazuje panel s původním logem ve tvaru ptáčka a sociální síť stále sídlí na doméně twitter.com.

San Francisco (USA) (ČTK)

Hlavní stránka