lupa x
user

Ministerstvo vnitra chce vypsat nový tendr na šéfa České pošty letos na podzim

Ministerstvo vnitra chce vypsat nový tendr na šéfa České pošty letos na podzim

10.08.2023 , Aktualizováno 09.08.2023

Redakce

Ministerstvo vnitra plánuje vypsat nové výběrové řízení na generálního ředitele České pošty letos na podzim. ČTK to dnes řekla Klára Dlubalová z oddělení komunikace ministerstva. V minulém tendru, do kterého se loni v listopadu přihlásilo deset zájemců, nikdo neuspěl a podnik od března vede bývalý ředitel poštovních služeb Miroslav Štěpán.

Ministerstvo vnitra chce vypsat nový tendr na šéfa České pošty letos na podzim

Foto: Shutterstock

„Ministerstvo výběrové řízení vypíše, až bude dokončený podrobný plán transformace České pošty. Ten má být hotový do září,“ řekla Dlubalová.

Pošta nemá stálého generálního ředitele od konce února, kdy skončil Roman Knap. Jeho odchod ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zdůvodnil potřebou nového impulzu pro nutnou transformaci ztrátového státního podniku. Od té doby funkci dočasně zastává Štěpán. Účast v nově chystaném tendru nevyloučil, ale podle svého sdělení se rozhodne podle konkrétních podmínek výběru.

Štěpán na poště kvůli úsporám zredukoval počet poboček o 300 na 2900 nebo zrušil zhruba 1400 pracovních míst. Pošta pod jeho vedením také vypracovala návrh transformace, který do dvou let počítá s rozdělením podniku na dvě části. Jedna bude provozovat pobočkovou síť a poskytovat služby objednané státem a druhá bude nabízet balíkové a logistické služby.

Pošta loni vykázala ztrátu 1,7 miliardy korun a letos očekává propad kolem 1,5 miliardy korun. Podnik zaměstnává zhruba 22.000 lidí.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka