lupa x
user

BBC: V čele správní rady Bloombergu stane bývalý šéf britské centrální banky

BBC: V čele správní rady Bloombergu stane bývalý šéf britské centrální banky

23.08.2023 , Aktualizováno 22.08.2023

Redakce

Bývalý guvernér britské centrální banky Mark Carney byl jmenován předsedou nové správní rady americké mediální společnosti Bloomberg, která se zaměřuje na finanční informace. Novým výkonným ředitelem byl v rámci rozsáhlých změn ve vedení jmenován Vlad Kliatchko, který dosud působil jako produktový ředitel. S odvoláním na e-mail, který zakladatel podniku Michael Bloomberg rozeslal zaměstnancům, o tom dnes informuje server stanice BBC.

BBC: V čele správní rady Bloombergu stane bývalý šéf britské centrální banky

Foto: Shutterstock 

Podle tohoto e-mailu budou rovněž v brzké době jmenováni noví členové správní rady, zatímco stávající členové dostanou čestné funkce. Jednaosmdesátiletý Michael Bloomberg také uvedl, že on sám podnik nehodlá opustit.

„Jsem si jist, že tyto změny vyvolávají otázky ohledně mé osoby, takže bych je rád utišil: nikam neodcházím,“ napsal. „Nikdy jsem ve firmě nepoužíval žádný titul, takže způsob, jak budu oslovován, se nezmění – prostě Mike,“ dodal.

Osmapadesátiletý Carney, který má kanadské občanství, stál v čele britské centrální banky v letech 2013 až 2020, předtím byl rovněž guvernérem kanadské centrální banky. V současnosti je předsedou správní rady kanadské investiční společnosti Brookfield Asset Management a předpokládá se, že v této funkci bude působit i nadále.

Carney je nyní také zvláštním vyslancem OSN pro klima a finance. Se společností Bloomberg už spolupracoval na projektech souvisejících s klimatem.

New York/Londýn (ČTK)

Hlavní stránka