lupa x
user

Šéf českého Vodafonu Petr Dvořák bude nově ředitelem pro téměř padesát trhů

Šéf českého Vodafonu Petr Dvořák bude nově ředitelem pro téměř padesát trhů

23.08.2023

Redakce

Generální ředitel české pobočky Vodafonu Petr Dvořák se od září stane v centrále mateřské skupiny v Londýně ředitelem pro téměř 50 partnerských trhů. Českého operátora povede do doby, než Vodafone najde vhodného nástupce. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Šéf českého Vodafonu Petr Dvořák bude nově ředitelem pro téměř padesát trhů

Foto: Shutterstock 

Divize partnerských trhů (Partner Markets) vznikla v roce 2002 a jejím úkolem je vytvářet strategické aliance v zemích, kde Vodafone nemá vlastní síť. Umožňuje tak zákazníkům místního operátora využívat služby Vodafonu, a Vodafone tak rozšiřuje svůj dosah na trhy, kde nemá majetkový podíl.

V současnosti takto Vodafone působí v 46 zemích. V Oceánii to je například Austrálie, Nový Zéland, Fidži, v Asii Japonsko, Singapur, Katar, v Jižní Americe Chile, Argentina, Peru,v severní Americe Kanada a USA a v Evropě třeba Finsko, Francie, Belgie, Švýcarsko nebo Island.

Dvořák je generálním ředitelem Vodafone Česká republika od února 2018. Předtím pět let působil na pozici viceprezidenta pro spotřebitelský segment. Jeho kariéra v oboru telekomunikací začala v roce 2001, kdy nastoupil do společnosti T‑Mobile. Tam působil na různých manažerských pozicích přes deset let.

Pod jeho vedením Vodafone nabídl pátou generaci mobilních sítí (5G), spojil se s bývalou společností UPC, a stal se tak poskytovatelem konvergentních služeb. Uzavřel také strategické partnerství s T-Mobilem o vybudování nových optických internetových přípojek .V ČR poskytuje Vodafone služby přes 4,5 milionu zákazníků, z toho čtyři miliony využívají mobilní služby a dalších přibližně 700.000 fixní služby.

Skupina Vodafone provozuje mobilní a fixní sítě v 17 zemích. K 31. prosinci měla více než 300 milionů mobilních zákazníků, přes 28 milionů zákazníků s pevným připojením, více než 20 milionů televizních zákazníků a 160 milionů připojených IoT zařízení a platforem.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka