lupa x
user

Londýnská policie se kvůli narušení systému dodavatele obává úniku údajů

Londýnská policie se kvůli narušení systému dodavatele obává úniku údajů

28.08.2023

Redakce

Londýnská policie se obává úniku údajů o svých příslušnících, někdo totiž narušil informační systém jedné z dodavatelských firem. Ta měla přístup například ke jménům, fotografiím, hodnosti či platovému zařazení policistů, uvedl dnes server BBC News. Podle zástupců policistů by únik těchto informací na veřejnost mohl způsobit značné škody.

Londýnská policie se kvůli narušení systému dodavatele obává úniku údajů

Foto: Shutterstock

Podle bulvárního deníku The Sun se podařilo kyberzločincům narušit informační systémy firmy, která pro policii tiskne služební průkazy. Londýnská policie upozornila všech svých 47.000 příslušníků, že se jejich osobní údaje mohou objevit na internetu.

Mluvčí policie nedokázal stanici BBC říct, kdy se narušení systému stalo a kolik údajů uniklo. Čin vyšetřuje kriminální centrála NCA, která jen potvrdila, že ví o „kybernetickém incidentu“ a pracuje na jeho vyšetřování. Podle policie neměla firma přístup k některým citlivým údajům, jako jsou adresy či výše platu policistů.

Možný únik dat však vyvolal nespokojenost mezi představiteli policejních odborů. Podle zástupce šéfa odborů Ricka Priora by únik osobních údajů na veřejnost mohl způsobit „nevyčíslitelné škody“. Informace o možném úniku podle něj vyvolává mezi policisty obavy i hněv.

Pro britskou policii nejde o jediný incident týkající se osobních údajů příslušníků za poslední dobu. Na začátku srpna policie v Severním Irsku nedopatřením zveřejnila informace o svých příslušnících v odpovědi na žádost o svobodný přístup k informacím. Žádost přitom vyžadovala údaje, které bylo možné anonymizovat. Odborníci se obávají, že se k údajům mohly dostat rovněž ozbrojené skupiny, které někdy útočí na policisty.

Londýn (ČTK)

Hlavní stránka