lupa x
user

Skály v Českém ráji lákají lezce již zdaleka

Skály v Českém ráji lákají lezce již zdaleka

05.09.2023

Redakce

„Po prázdninách nastává čas, kdy se ještě nestmívá tak brzy, a tak se vyplatí udělat si i ve všední den odpolední výlet do skal. Určitě tam nepotkáte tolik návštěvníků a užijete si výjimečné krajiny,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Skály v Českém ráji lákají lezce již zdaleka

Foto: Shutterstock

Pevný pískovec Suchých skal a Vranovského hřebene připomíná horský terén a poskytuje nádherné lezecké zážitky. Výhodou je to, že díky pevné hornině je zde možno lézt i po dešti, kdy se měkčí pískovec v okolních oblastech poškozuje.

Klokočské skály jsou rozsáhlým skalním městem se strmou skalní stěnou, která spadá do údolí Klokočského potoka. Vlivem zvětrávání se místy vytvořily izolované skalní stěny.

Betlémské skály v podstatě navazují na Klokočské skály. Oblíbená je skála hřibovitého tvaru se dvěma skalními branami zvaná Trojnožka, nebo též Děravec. Na severovýchodě se tyčí desetimetrová Zdenčina skála, nad údolím Klokočského potoka se zvedají zaoblené výchozy skal, takzvané Sloní hřbety.

V maloskalském infocentru Infoshop Vejměnek u Boučkova statku, si lze zakoupit lezecké průvodce. Mají tam průvodce pro Suché skály, Zbiroh, Pantheon, Hruboskalsko, Prachovské skály, Jizerské hory a mnoho dalších oblastí.

http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/skaly-v-ceskem-raji-lakaji-lezce-jiz-zdaleka-n1148771.htm

Hlavní stránka