lupa x
user

Festival Jičín - město pohádky bude letos ve znamení kouzel

Festival Jičín - město pohádky bude letos ve znamení kouzel

12.09.2023

Redakce

V rámci bohatého programu se můžeme těšit na řadu koncertů, divadelních představení, pohádkových dílen, workshopů i dalších kulturních akcí. Jak napovídá letošní podtitul, hlavním tématem budou kouzla a kouzelné bytosti. Na programu je více než 160 akcí.

Festival Jičín - město pohádky bude letos ve znamení kouzel

Foto: Shutterstock

Festival se koná na více místech, především však v historickém centru Jičína. Valdštejnské náměstí bude plné kreativních dílen, ukázek řemesel a další zábavy. V sobotu večer se uskuteční videomapping na budovu Valdštejnského zámku.

Patronem festivalu je již řadu let známý herec, dabér a bavič Jiří Lábus, kterého děti znají například z role čaroděje Rumburaka a který svůj hlas propůjčil mimo jiné plyšové postavě Jů z televizního dětského pořadu „Jů a Hele“ nebo kreslené Marge Simpsonové. Králem letošního ročníku pak je další známý herec a dabér Václav Vydra, který se rovněž objevil v řadě pohádek. Patron a král festivalu povedou společně se starostou města Janem Malým ve středu 13. září od 16 hodin pohádkový průvod plný masek, který celou akci oficiálně zahájí.

Dále na pohádkovém festivalu vystoupí například kapela Bombarďák s písničkami pro děti, mladý talentovaný muzikant Matěj Plšek, kouzelníci Richard Nedvěd či Tomáš Podzimek a řada dalších.

Festival patří mezi 22 tradičních kulturních akcí, které od kraje získaly tak zvanou trvalou (dlouhodobou) záštitu, ze které plyne i dlouhodobá krajská finanční podpora. Generálním mediálním partnerem akce je Česká televize zastoupená svou stanicí pro děti ČT 😀 (Déčko).

http://www.khk.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/festival-jicin—mesto-pohadky-bude-letos-ve-znameni-kouzel-383995

Hlavní stránka