lupa x
user

Apple by měl představit nové iPhony, čeká se změna nabíječky

Apple by měl představit nové iPhony, čeká se změna nabíječky

13.09.2023 , Aktualizováno 12.09.2023

Redakce

Americká technologická společnost Apple dnes pořádá prezentaci nových produktů. Předpokládá se, že představí mimo jiné novou řadu chytrých telefonů iPhone 15 a nové chytré hodinky Apple Watch. Jednou ze změn u nové řady populárních telefonů iPhone by podle médií měl být přechod k nabíječce USB-C.

Apple by měl představit nové iPhony, čeká se změna nabíječky

Foto: Shutterstock

Apple u telefonů iPhone zatím používá vlastní adaptér nazvaný Lightning. Evropská unie však loni schválila nařízení, podle kterého budou muset výrobci od podzimu příštího roku používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C.

Společnost Apple již dříve přešla k systému USB-C u svých počítačových tabletů iPad a notebooků MacBook, u telefonů iPhone se však této změně bránila. Viceprezident firmy zodpovědný za globální marketing Greg Joswiak nicméně loni připustil, že firma bude muset požadavku Evropské unie vyhovět.

Telefony iPhone jsou klíčovým produktem Applu, na jeho celkových tržbách se podílejí více než polovinou. Apple doufá, že se mu díky novým modelům podaří zvrátit pokles tržeb z posledních několika čtvrtletí.

Cupertino (USA) (ČTK)

Hlavní stránka