lupa x
user

Skupina Saint-Gobain se stala nejaktivnější firmou podzimního úklidu „Ukliďme Česko“

Skupina Saint-Gobain se stala nejaktivnější firmou podzimního úklidu „Ukliďme Česko“

18.09.2023

Redakce

Skupina Saint-Gobain se pravidelně zapojuje do celosvětového úklidového dne, v letošním roce již po šesté v řadě podpořila akci Ukliďme Česko nejen finančně, ale především i aktivním zapojením svých zaměstnanců. Skupina dlouhodobě usiluje o snižování svého dopadu na životní prostředí a snaží se naplnit své poslání „Making the world a better home“ (učinit svět lepším domovem).

Skupina Saint-Gobain se stala nejaktivnější firmou podzimního úklidu „Ukliďme Česko“

V letošním roce Skupina Saint-Gobain podpořila projekt Ukliďme Česko finančním darem ve výši 150 000 Kč, ale především se do úklidové akce aktivně zapojili zaměstnanci všech čtrnácti obchodních značek Skupiny v ČR.

„Jsme moc rádi, že se do akce Ukliďme Česko zapojují velké společnosti jako je Saint-Gobain. V rámci letošního podzimního úklidu se stala se svými deseti uspořádanými úklidovými akcemi nejaktivnější firmou u nás. Budeme se těšit na pokračování spolupráce i v následujících ročnících”, říká Radek Janoušek ze spolku Ukliďme Česko.

Úklidy se realizují v průběhu září a října ve vytipovaných lokalitách, kde Saint-Gobain působí, tedy v Praze, Lipníku nad Bečvou, Hořovicích, Českém Brodě, Litomyšli, Častolovicích, Hodonicích, Horních Počaplech a Kozojedech.

„Tímto partnerstvím naplňujeme poslání naší Skupiny Saint-Gobain „Making the wold a better home“ a odhodlání dosáhnout našich cílů v oblasti udržitelnosti. Tím hlavním je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Realizujeme mnoho aktivit, abychom svých cílů dosáhli, ať už se jedná o recyklaci, zavádění nových výrobních technologií, změny ve způsobu dopravy nebo přechod na bezemisní energie. Bez zapojení zaměstnanců by to ale nešlo. Akce ukliďme Česko dokazuje, že i oni si uvědomují akutní potřebu čelit stávajícím klimatickým výzvám.“, dodal Jakub Benda, tiskový mluvčí Saint-Gobain v ČR a zároveň pravidelný účastník jednoho z úklidů.

O SKUPINĚ SAINT-GOBAIN

Světový lídr v moderním a udržitelném stavebnictví Saint-Gobain navrhuje, vyrábí a distribuuje materiály a služby pro stavebnictví a průmysl. Jeho komplexní řešení pro renovaci veřejných a soukromých budov, lehké konstrukce a dekarbonizaci stavebnictví a průmyslu jsou vyvíjena v rámci soustavného inovačního procesu a poskytují udržitelnost a výkonnost. Závazek Skupiny se řídí jejím posláním „MAKING THE WORLD A BETTER HOME“.

166,000 zaměstnanců, působí v 76 zemích

Závazek uhlíkové neutrality do roku 2050

Více informací na www.saint-gobain.comwww.saint-gobain.cz  a Twitter @saintgobain

Hlavní stránka