lupa x
user

Trump vynechá i druhou republikánskou debatu, dá přednost projevu

Trump vynechá i druhou republikánskou debatu, dá přednost projevu

19.09.2023

Redakce

Bývalý americký prezident a favorit republikánských primárek Donald Trump vynechá i druhou stranickou předvolební debatu. Podle tiskových agentur to v pondělí večer oznámil jeden z jeho asistentů. Trump chce v den debaty 27. září pronést projev před pracovníky automobilek nespokojenými se svou ekonomickou situací.

Trump vynechá i druhou republikánskou debatu, dá přednost projevu

Foto: Shutterstock

Trump vynechal již první srpnovou debatu a podobně to hodlá učinit i příští týden. Místo toho se chce soustředit na kampaň mezi dělníky v detroitských automobilových podnicích. Exprezident často kritizuje podporu současné hlavy státu Joea Bidena namířenou k výrobě elektromobilů a snaží se na svou stranu získat nespokojené a stávkující dělníky.

Trump je podle průzkumů jasně v čele preferencí republikánských voličů, mezi nimiž má více než padesátiprocentní podporu. Další v pořadí jsou floridský guvernér Ron DeSantis, podnikatel Vivek Ramaswamy, senátor z Jižní Karolíny Tim Scott, bývalá diplomatka a guvernérka Nikki Haleyová či bývalý guvernér New Jersey Chris Christie. Podle amerických komentátorů budou Trumpovi konkurenti potřebovat předvést v debatě výjimečný výkon, aby se někdo z nich vydělil z poměrně vyrovnané skupiny kandidátů a dokázal snížit jasný exprezidentův náskok.

Washington  (ČTK)

Hlavní stránka