lupa x
user

Google čelí v USA obvinění, že jeho neaktualizované mapy způsobily smrt řidiče

Google čelí v USA obvinění, že jeho neaktualizované mapy způsobily smrt řidiče

21.09.2023

Redakce

Americká internetová společnost Google čelí žalobě kvůli smrti muže, který se svým vozem sjel ze zříceného mostu a utopil se. Mužova rodina tvrdí, že úmrtí bylo důsledkem toho, že Google neaktualizoval své mapy. Informoval o tom dnes server BBC.

Google čelí v USA obvinění, že jeho neaktualizované mapy způsobily smrt řidiče

Foto: Shutterstock

Philip Paxson zemřel loni v září, když se pokoušel přejet přes poškozený most ve městě Hickory v Severní Karolíně. Podle žaloby se firma dopustila nedbalosti, protože mu neposkytla informaci o tom, že most se před devíti lety zřítil.

Mluvčí firmy rodině vyjádřil soustrast. „Naším cílem je poskytovat v mapách přesné informace o trasách. Žalobu nyní studujeme,“ uvedl rovněž.

Paxson, který byl otcem dvou dětí, se vracel z narozeninové oslavy své devítileté dcery v domě známých a neznal okolí. Jeho žena už dříve odvezla obě děti domů, on se však zdržel déle, aby pomohl s úklidem.

„Neznalý místních silnic se spoléhal na mapy Google a očekával, že ho bezpečně dovedou domů k jeho ženě a dcerám,“ uvedli právní zástupci rodiny. „Opatrně jel v temnotě a dešti, nic netušíc podle zastaralých pokynů Googlu dorazil na místo, kterému, jak jeho rodina později zjistila, se po téměř desetiletí říkalo ‚Most nikam‘, a spadl do řeky Snow Creek, kde utonul,“ dodali.

Místní obyvatelé podle žaloby opakovaně kontaktovali firmu Google ve snaze o úpravu jejích map po zřícení mostu v roce 2013. Rodina žaluje i tři místní podniky, které podle žaloby měly na starosti údržbu mostu.

Raleigh (USA) (ČTK)

Hlavní stránka