lupa x
user

Výstava na kraji připomene 100 let Českého rozhlasu a 55 let HIFI klubu Liberec

Výstava na kraji připomene 100 let Českého rozhlasu a 55 let HIFI klubu Liberec

26.09.2023 , Aktualizováno 25.09.2023

Redakce

Sto let Českého rozhlasu a 55 let libereckého HIFI klubu připomene říjnová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pondělí 2. října v 16.30, výstava potrvá do 31. října. Představí videoprezentaci, textovou a obrazovou dokumentaci rozhlasového vysílání a ukázky činnosti HIFI klubu Liberec.

Výstava na kraji připomene 100 let Českého rozhlasu a 55 let HIFI klubu Liberec

Foto: Liberecký kraj

Návštěvníci uvidí výstavu historických rozhlasových přijímačů. Nebudou chybět ani knihy a časopisy, které se zabývaly rozhlasovým vysíláním. Zvláštní pozornost bude věnována rozhlasovému studiu a vysílači v Liberci, kde se návštěvník seznámí s celou jejich historii až do současnosti. „HIFI klub Liberec představí výsledky své dlouholeté činnosti, která byla a je zaměřena na kvalitní zvuk a obraz. Klub vydal celkem 24 dokumentů a ten poslední s názvem Český rozhlas 100 let je věnovaný právě této výstavě. Jeho obsahem je především technická stránka historie rozhlasového vysílání včetně vysílání do zahraničí. Popsány jsou hlavní rozhlasové vysílače a jednotlivá studia, která jsou dnes v každém kraji. Textovou část dokumentu doplňují fotografie a tabulky, které dokreslují celé stoleté období, jímž rozhlasové vysílání u nás prošlo,“ uvedl předseda libereckého HIFI klubu Jan Mergl.

http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/vystava-na-kraji-pripomene-100-let-ceskeho-rozhlasu-a-55-let-hifi-klubu-liberec-n1149770.htm

Hlavní stránka