lupa x
user

Radiožurnál Sport od října povede dosavadní šéf programu Miroslav Bureš

Radiožurnál Sport od října povede dosavadní šéf programu Miroslav Bureš

29.09.2023

Redakce

Digitální stanici Český rozhlas Radiožurnál Sport od října povede v roli šéfredaktora dosavadní vedoucí programu Miroslav Bureš. Jmenování vzala na vědomí Rada Českého rozhlasu na svém veřejném zasedání.

Radiožurnál Sport od října povede dosavadní šéf programu Miroslav Bureš

Foto: Shutterstock

„Miroslav Bureš je velmi zkušeným profesionálem. Oblasti sportu se věnuje více než 30 let, přičemž většinu svojí profesní kariéry zasvětil Českému rozhlasu. Věřím, že v čele stanice ČRo Radiožurnál Sport, která navazuje na bezmála stoletou tradici sportovního rozhlasového vysílání, zúročí veškeré svoje dosavadní znalosti. Očekávám, že za jeho působení bude tato stanice nabízet sportovním nadšencům i nadále kvalitní zpravodajství ze světa sportu, zprostředkuje posluchačům světové i české sportovní události a bude se věnovat sportu do hloubky,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Bureš do sportovní redakce Českého rozhlasu nastoupil ve 22 letech a od té doby ji po celých 30 let prakticky neopustil, i když průběžně získal zkušenosti i v jiných médiích, ať už tištěných nebo televizních, a také ve sportovních klubech a federacích. V roli rozhlasového reportéra pokrýval mimo jiné osmkrát olympijské hry, mnohokrát světové a evropské šampionáty ve fotbale, v atletice, v házené a v ledním hokeji. Od roku 2010 vedl sportovní redakci ČRo.

Pozici vedoucí sportovní redakce Českého rozhlasu převezme po Burešovi Alena Benešová, která dříve působila jako koordinátorka a později editorka. Vystudovala fyzioterapii na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka