lupa x
user

Rohlik Group získala německého on-line prodejce potravin Bringmeister

Rohlik Group získala německého on-line prodejce potravin Bringmeister

29.09.2023 , Aktualizováno 27.09.2023

Redakce

Společnost Rohlik Group, do které patří on-line prodejce Rohlík.cz, získala německý internetový obchod s potravinami Bringmeister. Firmu koupila od české investiční skupiny Rockaway Capital, která za to získá podíl v Rohlik Group. O transakci informoval server Seznam Zprávy (SZ), firma ji také potvrdila na svém webu. Kvůli posílení v Německu se ale Rohlik Group stáhnul ze španělského a italského trhu.

Rohlik Group získala německého on-line prodejce potravin Bringmeister

Foto: Shutterstock

Rohlik v Německu působí od roku 2021, funguje v okolí Mnichova, Augsburgu a Frankfurtu nad Mohanem. S novou akvizicí přibude také Belrín. Bringmeister má zhruba 250.000 zákazníků a tržby 100 milionů eur (zhruba 2,4 miliardy korun). Zakladatel Rohlik Group Tomáš Čupr řekl Seznam Zprávám, že Bringmeister má v Berlíně sklad vhodný pro automatizaci. Pokud ho firma předělá, začne podle Čupra okamžitě vydělávat.

„Obchod je konstruovaný tak, že záleží na tom, kolik zákazníků konvertuje. Obchod je ale akciový, to znamená, že my jsme nemuseli vytáhnout z peněženky ani euro. Za kolik to bude, teď vlastně ani nevím, každopádně je to pro Rohlik velice dobrý deal,“ řekl SZ Čupr. Rohlik Group se chystá i do dalších německých měst. „Ve chvíli, kdy ziskovostí odemkneme další peníze, velice rychle otevřeme Hamburk, Düsseldorf a Kolín. Naše ambice je mít do roku 2030 dvacet měst v Německu,“ uvedl Čupr.

Firma se nyní chce právě na Německo soustředit, proto zastavila aktivity ve Španělsku a Itálii. „Když vyhrajeme Německo, budou i další země. Když teď rozmělníme pozornost a peníze do tří zemí – na Itálii, Španělsko a Německo – je šance, že každou z nich uděláme trochu špatně,“ řekl Čupr. Předpokládá, že firma se zhruba do pěti let do Španělska a Itálie vrátí. „To už ale budeme mít v Německu tři až čtyři miliardy eur obrat,“ dodal.

Společnost Rohlik Group, která byla založena v roce 2014, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných on-line. Stala se prvním českým podnikem, který dosáhl takzvaného statusu jednorožce, tedy firmou s hodnotou přes miliardu amerických dolarů. Působí vedle České republiky také v Maďarsku, Rakousku, Německu a Rumunsku. Vloni meziročně zvýšila obrat o 33 procent na 574 milionů eur (zhruba 13,7 miliardy korun). Obrat českého Rohlíku se na něm podílel zhruba 60 procenty.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka