lupa x
user

Virtuální Česko - oživme kulturní dědictví České republiky

Virtuální Česko - oživme kulturní dědictví České republiky

03.10.2023

Redakce

Pilotní vstup do Virtuálního Česka začal 1. září 2023. Jeho autory jsou cestovatel, dokumentarista a dobrodruh Michal Přikryl a vychytávač všech technologických výdobytků světa (AI nevyjímaje) Richard Farbar, který říká: “Díky nejmodernějším technologiím chceme každému umožnit zažít kouzelné okamžiky, spojené se vzrušující návštěvou takřka kteréhokoliv místa na světě…“

Virtuální Česko - oživme kulturní dědictví České republiky

Michal Přikryl dodává: „Věříme že kulturní dědictví a historické památky nám umožní pochopit naše kořeny a dokáží nás inspirovat pro budoucnost. Pro náš další život a přístup k němu.“

Virtuální Česko“ slibuje netradiční spojení historických faktů s nejnovějšími technologickými možnostmi multimediálních nástrojů.

Pomocí unikátní metody „virtuálních schodů“ umožňuje uživatelům všech generací a národů prozkoumat sakrální i světskou architekturu a ponořit se do dějin, aniž by museli použít stroj času nebo opustit pohodlí svého domova.

Multimediální virtuální prohlídky památek vás zavedou do nejhlubších zákoutí minulosti, přičemž vás provází audio průvodci s hlasem profesionálů Viktora Preisse a Lenky Novotné. Fotogalerie a poutavá videa jsou jen některými z edukativních prvků Virtuálního Česka. A pokud chcete ověřit své znalosti o našich předcích a historických stavbách, můžete si vyzkoušet dobrodružný kvíz.

Ale to není vše! Virtuální Česko vám také otevře dveře do neveřejných prostor památek, kam se běžný návštěvník nedostane.

Aktuálních šest jazykových mutací (němčina, angličtina, čínština, polština, francouzština, italština) budeme postupně rozšiřovat, abychom lépe vyhověli potřebám našich zahraničních návštěvníků.

Víte, kde najdete Zvědavého mnicha? Odkud pocházel sv. Mikuláš? Který architekt přišel s nápadem na dvojité hodiny kostela na pražském Náměstí Jiřího z Poděbrad? A myslíte, že svatá Barbora opravdu žila? Jestli pak to vědí lidé v Kutné Hoře?

Chcete mít památky „pod palcem“? Máte chuť na návštěvu barokního Chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně? Chystáte se už léta do Staré Boleslavi a pořád vám to nevyšlo? Zahlédli jste někdy na Barrandově kostel?

Připojte se k nám. Vydejte se s námi na cestu.

Šťastnou cestu! – Gute Reise! – Szczęśliwej podróży! – Happy journey! – Щаслива подорож! – Bon voyage!

http://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/virtualni-cesko-ozivme-kulturni-dedictvi-ceske-republiky/2420892

Zdroj: Protext

Hlavní stránka