lupa x
user

Česká informační agentura je v insolvenci, ukončila činnost

Česká informační agentura je v insolvenci, ukončila činnost

09.10.2023

Redakce

Česká informační agentura (ČIA) je v insolvenci. Návrh na ni podala sama. Dluží více než 43 milionů korun, hodnota jejího majetku je přitom zhruba 2,7 milionu korun. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Server Mediaguru nedávno uvedl, že ČIA po 26 letech ukončila svou činnost.

Česká informační agentura je v insolvenci, ukončila činnost

Foto: Shutterstock

ČIA v návrhu uvedla, že má více než 30 nesplacených závazků. Dluží také za mzdy a sociální a zdravotní pojištění. Tvrdí, že se do úpadku dostala kvůli nepříznivé situaci na trhu. Navrhuje, aby byl na její majetek vyhlášen konkurz. Městský soud v Praze zatím nerozhodl, na konci září ještě vyzval agenturu k doplnění návrhu.

Podle Mediaguru napsal majitel ČIA Emil Hubinák v oznámení o ukončení činnosti, že nebylo možné „donekonečna“ dotovat práci desítek lidí, kvalifikovanou redakci, překlady. „Snahy o to, aby produkt ČIA nabídli naši dlouholetí klienti svým SME klientům, byly dlouhé a neúspěšné. I navzdory možným, různým, oboustranně ziskovým obchodním modelům,“ napsal Hubinák.

ČIA vznikla v roce 1997, zaměřovala se na ekonomické zpravodajství, sektorové analýzy a monitoring. Podle údajů na svém webu vydávala denně mimo jiné více než 400 ekonomických zpráv. Jediným majitelem byla společnost Inergo Slovakia Emila Hubináka.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka