lupa x
user

Kraj opět představí obnovené brownfieldy. Veřejnost se může přihlásit na vyjížďku

Kraj opět představí obnovené brownfieldy. Veřejnost se může přihlásit na vyjížďku

11.10.2023 , Aktualizováno 10.10.2023

Redakce

Navštívit bude znovu možné původně nevyužívané a chátrající objekty – právě tzv. brownfieldy – v Libereckém kraji, které se dočkaly úspěšné regenerace.

Kraj opět představí obnovené brownfieldy. Veřejnost se může přihlásit na vyjížďku

Foto: Liberecký kraj

Během jednoho dne si zájemci mohou prohlédnout několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámí s historií objektů a s jejich proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštíví lidé i některé objekty, kterou nejsou běžně přístupné.

„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. V letošním roce opět představíme zájemcům zdařilé ukázky toho, jak brownfield vrátit zpět do života. Může to být pro ty, kteří se o tuto tematiku zajímají nebo uvažují o pořízení nějakého brownfieldu, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce se kraj rozhodl uspořádat rovnou dvě akce. První TRIP (výlet) je určen pro žáky 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci, který se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023 od 8.30. „Snažíme se nabídnout zajímavou akci i studentům stavební průmyslovky, kteří mohou nahlédnout do objektů, které se dočkaly rozsáhlých úprav, jsou svým způsobem jedinečné a nelze si je běžně prohlédnout,“ doplnil Jiří Ulvr.

Druhý TRIP je pro veřejnost, a to zejména pro projektanty, architekty a zájemce o revitalizace dlouhodobě nevyužívaných objektů v regionu. Tato akce začíná 8. listopadu 2023 od 8.30. Na tuto akci je nutné provést registraci. Podrobné informace včetně odkazu na ni najdou zájemci zde: https://investujpodjestedem.cz/trip/brownfields-trip-libereckeho-kraje-2023/

—————————————————————————–

Portál Investičních příležitostí Libereckého kraje

Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdou lidé aktuální informace o typech brownfields nebo greenfields, ale i možné investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality v databázi.

http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/kraj-opet-predstavi-obnovene-brownfieldy-verejnost-se-muze-prihlasit-na-vyjizdku-n1150528.htm

Hlavní stránka