lupa x
user

Redaktoři Respektu a nezávislí vydavatelé založili firmu Respekt Media

Redaktoři Respektu a nezávislí vydavatelé založili firmu Respekt Media

11.10.2023 , Aktualizováno 10.10.2023

Redakce

Slovenský Denník N a firma Independent Press, společně vydávající český Deník N, slovenská společnost Aegis Holding a redaktoři týdeníku Respekt založili novou firmu Respekt Media. Má se mimo jiné zabývat vydavatelskou činností, prodejem reklamy nebo pořádáním kulturních akcí. Vyplývá to z informací ve Sbírce listin, na které upozornil server Mediaguru

Redaktoři Respektu a nezávislí vydavatelé založili firmu Respekt Media

Foto: Shutterstock

Z celkového základního kapitálu dva miliony korun drží po čtvrtinových podílech Denník N, Independent Press a Aegis Holding, spojený s bratislavským vydavatelstvím Kaligram. Zbývající čtvrtinu akcií si rozdělily tři desítky redaktorů a zaměstnanců Respektu v čele s šéfredaktorem Erikem Taberym.

Podle informací webu Info.cz chce nově založená firma Respekt Media získat týdeník Respekt od vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. Zástupci vydavatelství nechtěli ČTK informaci komentovat. Server Info.cz uvedl, že do formálního stvrzení dohody s Economií zbývají týdny a věc by měla být uzavřena do konce roku.

Respekt vychází od roku 1989 a pod Economii patří téměř deset let. Podle posledních údajů Unie vydavatelů má čtenost 187.000 čtenářů na vydání a prodaný náklad okolo 32.000 výtisků.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka