lupa x
user

Izraelský ministr komunikací usiluje o uzavření zastoupení televize Al-Džazíra

Izraelský ministr komunikací usiluje o uzavření zastoupení televize Al-Džazíra

16.10.2023 , Aktualizováno 15.10.2023

Redakce

Izraelský ministr komunikací dnes prohlásil, že usiluje o uzavření místního zastoupení televize Al-Džazíra. Katarskou zpravodajskou stanici obvinil, že vyzývá k podpoře radikálního hnutí Hamás a izraelské vojáky vystavuje možnému útoku z Pásma Gazy. Informovala o tom agentura Reuters. Al-Džazíra ani katarská vláda se k věci zatím nevyjádřily.

Izraelský ministr komunikací usiluje o uzavření zastoupení televize Al-Džazíra

Foto: Shutterstock

Návrh na uzavření zastoupení Al-Džazíry prověřili izraelské bezpečnostní představitelé a nyní se jím zabývají právní odborníci, uvedl ministr Šlomo Karhi. Dodal, že jej během dneška předloží vládě.

„Je to stanice, která navádí (k podpoře Hamásu), je to stanice, která natáčí vojáky na shromaždištích (mimo Pásmo Gazy), která štve proti občanům Izraele – propagandistická hlásná trouba,“ řekl Karhi izraelskému armádnímu rozhlasu.

„To, že tato stanice pouští sdělení mluvčích Hamásu, je nehorázné,“ dodal. „Doufám, že s tím dnes skončíme,“ uzavřel. Není jasné, zda se poslední konstatování týká jednání kabinetu, nebo uzavření zastoupení katarské zpravodajské stanice, píše Reuters.

Izrael mohutnými nálety a ostřelováním reaguje na útoky ozbrojenců z radikálního hnutí Hamás, které si minulou sobotu vyžádaly přes 1300 životů. Řada těl mrtvých Izraelců nese podle Reuters stopy mučení či znásilnění. Některá měla useknuté ruce, nohy nebo sťatou hlavu.

Izraelské nálety a operace v palestinském Pásmu Gazy si vyžádaly už 2329 obětí. Raněno bylo dalších 9714 Palestinců, uvedlo dnes palestinské ministerstvo zdravotnictví.

Jeruzalém (ČTK)

Hlavní stránka