lupa x
user

V Olomouci začíná mezinárodní festival Prix Bohemia Radio, potrvá do čtvrtka

V Olomouci začíná mezinárodní festival Prix Bohemia Radio, potrvá do čtvrtka

16.10.2023

Redakce

V Olomouci dnes začíná letošní ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, otevře jej poslech soutěžních děl v kategorii dokument. Přehlídka, kterou organizuje Český rozhlas, potrvá do čtvrtka a posluchačům nabídne poslech toho nejlepšího z české i zahraniční rozhlasové tvorby. Během dnešního slavnostního zahájení festivalu uvede generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral do Síně slávy další významnou rozhlasovou osobnost a prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předá Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře.

V Olomouci začíná mezinárodní festival Prix Bohemia Radio, potrvá do čtvrtka

Foto: Shutterstock

Na přehlídku děl z kategorie dokument navážou v úterý finálové příspěvky v sekci reportáž, ve středu rozhlasová díla v kategorii drama a ve čtvrtek soutěžní tvorba sekce podcast. Díla, která postoupila do hlavní soutěže, vybíraly ve všech kategoriích odborné poroty. Ty budou letos znovu rozšířeny o nezávislou studentskou porotu, která rozhodne ve všech kategoriích o držitelích Cen studentů. Na letošní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio vybírali pořadatelé ze 136 soutěžních příspěvků, nejvíce v jeho historii. V kategoriích dokument, reportáž, drama a podcast bude soutěžit 35 příspěvků.

Poslechové dny doplní řada akcí v podobě koncertů, divadelních představení, debat či živých vysílání přímo z místa dění. Závěrečný den přehlídky nabídne i prezentaci knihy Rozhlasto vydané u příležitosti 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, která představuje 100 rozhlasových let v unikátních fotografiích, plakátech a dokumentech z Archivu ČRo.

Do letošního doprovodného programu festivalu Prix Bohemia Radio se zapojí Nadační fond Českého rozhlasu. Na Horní náměstí v Olomouci dorazí s Kavárnou POTMĚ, kde si návštěvníci budou moci vychutnat kávu či další oblíbené nápoje připravené zrakově handicapovaným personálem.

Olomouc (ČTK)

Hlavní stránka