lupa x
user

Univerzitní projekty uspěly v soutěži Buďte inspirací

Univerzitní projekty uspěly v soutěži Buďte inspirací

20.10.2023

Redakce

V první polovině roku 2023 vypsalo CIRI veřejnou soutěž, do jejíž kategorie "Inspirativní spolupráce výzkumného a firemního sektoru v Královéhradeckém kraji" se přihlásili i naši vědci a vědkyně. Univerzita dlouhodobě podporuje propojení vědeckého poznání se světem firem, nejen v Královéhradeckém kraji.

Univerzitní projekty uspěly v soutěži Buďte inspirací

Foto: UHK

Fakulta informatiky a managementu UHK

Cílem projektu je softwarové řešení, které bude kombinovat chytré parkování (smartparking) a elektromobilitu, a zároveň bude mít nízkou bariéru vstupu pro poskytovatele parkování a umožní integraci do heterogenního prostředí různě velkých měst. Klíčovým aspektem je zejména vnímání parkování a nabíjení jako komoditní služby, která je unifikovaná a snadno dosažitelná jak pro řidiče, tak pro poskytovatele.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Nositelem projektu je společnost Vigour Alfa, která je součástí holdingu firem Unicorn, se kterým Univerzita Hradec Králové dlouhodobě spolupracuje.

Přírodovědecká fakulta UHK

Cílem je vyvinout a aplikovat komplexní monitorovací systém pro zvířata založený na neobtěžujících metodách, které umožní dlouhodobé monitorování zvířat po operaci či z jiného důvodu ponechaných v ambulanci veterinární stanice. Díky práci výzkumníků vznikla podložka vybavená senzory, která se umístí do kotce, pod klec či pelíšek zvířete, která kontinuálně odesílá na server údaje o srdečních i dechových ozvách a o fyzické aktivitě hospitalizovaného pacienta.

http://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/aktualne/univerzitni-projekty-uspely-v-soutezi-budte-inspiraci

Hlavní stránka