lupa x
user

Studenti Univerzity Tomáše Bati si připomenou 17. listopad

Studenti Univerzity Tomáše Bati si připomenou 17. listopad

13.11.2023 , Aktualizováno 14.11.2023

Redakce

„Ne vždycky si uvědomuje, že za to, kde nyní jsme, jakým způsobem studujeme a jaké vzpomínky si nejen během studia vytváříme, vděčíme lidem, kteří tady byli před námi a bojovali za to, abychom nyní mohli žít život, který známe. Já sama jsem jim moc vděčná za to, že můžu,“ uvedla studentka Eliška Bubáková, manažerka projektu.

Studenti Univerzity Tomáše Bati si připomenou 17. listopad

Akce začne před budovou rektorátu 16. listopadu v 15:00 hodin, kde bude připraveno malé občerstvení a doprovodné hudební vystoupení. Všechny účastníky přivítá vedení zlínské univerzity včetně prezidenta Studentské unie UTB s jejich proslovy, během kterých se budou rozdávat trikolory a svíčky.

Poté čeká účastníky akce doprovodný program na dvou různých místech. V aule Fakulty humanitních studií (U18) se bude promítat celovečerní snímek Havel. Ve studentském klubu budovy U7 se pak bude konat historický kvíz následovaný takzvaným “vnitřním táborákem” s kytarou.

Kromě doprovodného programu v den vzpomínkové akce vytvoří studenti v budově rektorátu uměleckou instalaci, kam budou moci studenti, zaměstnanci, ale i návštěvníci univerzity symbolicky zavěsit klíč a vzdát svůj vděk těm, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii.

Podrobnější informace o hlavním i doprovodném programu najdou zájemci na facebookové události nebo na instagramovém profilu Studentské unie UTB.

Vedení univerzity se rovněž zúčastní pietního shromáždění k 34. výročí Dne boje za svobodu a demokracii, které se bude konat o den později, v pátek 17. listopadu 2023, v 10 hodin u Pomníku obětem totality na náměstí Míru ve Zlíně.

http://www.utb.cz/aktuality-akce/studenti-univerzity-tomase-bati-si-pripomenou-17-listopad

Hlavní stránka