lupa x
user

Adventní koncerty České televize od neděle podpoří čtyři neziskové organizace

Adventní koncerty České televize od neděle podpoří čtyři neziskové organizace

23.11.2023 , Aktualizováno 22.11.2023

Redakce

Adventní koncerty České televize (ČT) podpoří od 26. listopadu prostřednictvím dobročinných sbírek ve svém 33. ročníku stejně jako v loňském roce čtyři neziskové organizace. Při benefici vystoupí skupina Jelen, zpěvačka Lenny nebo hudebník Ondřej Brzobohatý a mnoho dalších. Výtěžek poputuje na podporu lidí se zdravotním postižením, centra pro rodinu a sociální péči nebo mobilního hospice. Jedna z nejstarších veřejných sbírek v Česku pomáhá od roku 1991. Loňský ročník přinesl rekordní výtěžek přibližně 23 milionů korun. ČTK o tom za ČT informovala Vendula Krejčová.

Adventní koncerty České televize od neděle podpoří čtyři neziskové organizace

Foto: Shutterstock

Patrony letos podpořených organizací jsou Lucie Křížková, Tereza Řezníčková, Jakub Szántó a Richard Samko. Beneficí provede diváky čtyři předvánoční neděle moderátorská trojice Ester Janečková, Jan Potměšil a Petr Hradil.

První z koncertů se uskuteční v Břevnovském klášteře 26. listopadu, netradičně týden před první adventní nedělí. Věnován bude Centru pro rodinu a sociální péči v Ostravě, které se zaměřuje na manželskou, rodinnou a sociální problematiku. Vystoupí skupina Jelen nebo zpěvačka Dasha. „Příběhů, které potřebují pomoci je zejména během předvánočního období mnoho a jsem vděčná, že právě Adventní koncerty České televize pomáhají konat takové dobro,“ uvedla patronka organizace a moderátorka pořadu Sama doma Křížková.

Druhý koncert a první adventní neděle bude patřit spolku Otevřená okna z Jindřichova Hradce, který 20 let podporuje osoby se zdravotním postižením v aktivním, smysluplném a důstojném způsobu života. V pražské Loretě se 3. prosince představí zpěvačka Lenny nebo houslový virtuóz Ivan Ženatý.

V pořadí třetí podpořenou organizací bude Cesta životem bez bariér sídlící v Paběnicích nedaleko Kutné Hory. Patronkou spolku se stala Řezníčková. „Advent je pro mě čas, kdy jsme všichni otevřenější, vstřícnější, víc vnímáme druhé a dobíjíme se pozitivní energií. Tohle je pocit, který jsem zažila v Kutné Hoře, v zázemí Cesty životem bez bariér,“ uvedla moderátorka zpravodajství ČT. Diváci budou moci organizaci přispívat 10. prosince při koncertu na pražském Vyšehradě, kde vystoupí například skupina Fleret nebo hudebník Ondřej Brzobohatý.

Cyklus uzavře 17. prosince koncert ve Strahovském klášteře věnovaný mobilnímu hospici Medica Třinec. „Medica nabízí nesmírně zásadní pomoc lidem, kteří jsou na sklonku života. Obrovskou oporou jsou i jejich rodinným příslušníkům,“ sdělil patron hospice a redaktor zpravodajství ČT Samko.

Diváci mají také letos možnost vybrané organizace podpořit posláním dárcovské DMS, prostřednictvím QR platby, zasláním daru na web nebo převedením libovolné částky na transparentní účet Adventních koncertů ČT. Přispívat mohou i telefonicky při každém z charitativních podvečerů. Od roku 1991 se díky Adventním koncertům České televize podařilo mezi 132 organizací rozdělit přes 276 milionů korun.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka