lupa x
user

ÚOHS povolil fondu Genesis Capital koupit většinu v AV Media

ÚOHS povolil fondu Genesis Capital koupit většinu v AV Media

25.11.2023 , Aktualizováno 24.11.2023

Redakce

Fond Genesis Capital může koupit většinu ve společnosti AV Media, která dodává audiovizuální techniku. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který to uvedl v tiskové zprávě. Firmy o spojení informovaly už dříve, hodnotu transakce ani výši podílu nezveřejnily.

ÚOHS povolil fondu Genesis Capital koupit většinu v AV Media

Foto: Shutterstock

„Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal rozhodnutí o povolení spojení, které již nabylo právní moci,“ uvedl ÚOHS. Genesis Capital kupuje mateřskou společnost AV Media Visual Communication prostřednictvím firmy SC Czech AFJ.

Podíl v AV media si ponechají dva ze tří zakladatelů. Nově se stanou akcionáři také klíčoví manažeři skupiny. Společným záměrem je urychlit růst skupiny, ať už formou expanze produktového portfolia, či formou vybraných akvizic v regionu.

Podnikání AV media tvoří design a integrace kompletních audiovizuálních řešení pro zákazníky ze školství, veřejné správy, kultury a komerční sféry a dodávky kompletních technologických řešení pro pořadatele konferencí, výstav, společenských, kulturních a sportovních akcí. Skupina prostřednictvím Brill AV Media rozvíjí obchodní aktivity i v Polsku.

Společnost AV MEDIA vznikla na podzim 1992. Od roku 2000 začala skupina pronajímat audiovizuální techniku a postupně začala technicky zajišťovat celé akce. Skupina zaměstnává přes 200 pracovníků a ve finančním roce 2023 očekává konsolidované tržby na úrovni 1,3 miliardy korun.

Genesis Capital nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti fondům soukromého kapitálu s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur (asi 8,5 miliardy korun).

Brno (ČTK)

Hlavní stránka