lupa x
user

EK schválila možnost státní podpory pro cloudové služby až 1,2 miliardy eur

EK schválila možnost státní podpory pro cloudové služby až 1,2 miliardy eur

06.12.2023

Redakce

Evropská komise (EK) dnes schválila možnost státní podpory až 1,2 miliardy eur (29,3 miliardy Kč) pro evropský projekt cloudových služeb. Oznámila to na svém webu. Do oblasti, které dominují americké firmy, se tak EK snaží více zapojit unijní podniky, uvedla agentura Reuters.

EK schválila možnost státní podpory pro cloudové služby až 1,2 miliardy eur

Foto: Shutterstock

Projekt nazvaný IPCEI Next Generation Cloud Infrastructure and Services (IPCEI CIS) společně oznámilo sedm unijních států, a sice Francie, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Polsko a Španělsko. Tyto země poskytnou až 1,2 miliardy eur z veřejných zdrojů, což by mělo následně zajistit 1,4 miliardy eur ze soukromých investic, uvedla komise.

Zkratkou IPCEI sedmadvacítka označuje důležité projekty společného evropského zájmu. Tyto projekty mají propojit výzkum, finanční zdroje a podniky s cílem podpořit hospodářský růst a konkurenceschopnost EU. Brusel jich už schválil šest, a to v oblasti baterií, vodíku a mikroelektroniky a komunikačních technologií.

Evropského projektu v oblasti cloudových technologií se účastní 19 společností, například francouzské firmy Atos a Orange, dále Deutsche Telekom, Telecom Italia či Telefónica Espaňa. Tři největší hráči v oblasti cloudových služeb jsou americké společnosti Amazon , Microsoft a Google.

Brusel (ČTK)

Hlavní stránka