lupa x
user

Fakulta humanitních studií žije v předvánočním čase dobročinností a charitou

Fakulta humanitních studií žije v předvánočním čase dobročinností a charitou

07.12.2023

Redakce

Nebývalou odezvu letos získal tradiční prodej vánočních květin. Zapojily se všechny fakulty a součásti UTB. Rekordní výtěžek z akce činí 54 260 Kč.

Fakulta humanitních studií žije v předvánočním čase dobročinností a charitou

Foto: Shutterstock

Částka 19 824 Kč, kterou jsme shromáždili v průběhu 29. a 30. listopadu, putuje na konto neziskové organizace AHC Odlehčovací centrum Vizovice, která díky shromážděným prostředkům poskytuje svým klientům pečovatelskou a odlehčovací službu, poradenství nebo kompenzační pomůcky nezbytné pro zajištění pacientů v domácnosti.

Nebývalou odezvu letos získal tradiční prodej vánočních květin. Zapojily se všechny fakulty a součásti UTB. Rekordní výtěžek z akce činí 54 260 Kč. Získané peníze posíláme na podporu Šance Olomouc, která pomáhá nemocným dětem již od roku 1998. Tato instituce využívá získané prostředky pro potřeby dětí, které se léčí na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Do výtěžku bazárku přispěli také studentky a studenti FHS při návštěvě Adventní kavárny, kde shromáždili částku 1905 Kč.

Akce se jako vždy setkaly s velkým ohlasem, a proto se již nyní těšíme, že budeme moci prostřednictvím bazárku i charitativní sbírky Vánoční hvězda pomáhat i v příštím roce.

Děkujeme Vám všem, kdo jste jakýmkoliv způsobem přispěli a ukázali tak, že Vám nejsou lhostejné lidské osudy. Velké poděkování patří studentkám Lucii, Vendule, Andrei a Barboře z Ústavu zdravotnických věd, které se do aktivit aktivně zapojily, a pomohly tak s jejich realizací.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

http://www.utb.cz/aktuality-akce/fakulta-humanitnich-studii-zije-v-predvanocnim-case-dobrocinnosti-a-charitou

Hlavní stránka