lupa x
user

Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince

Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince

12.12.2023

Redakce

Česká pošta doporučila podávat balíky, které mají dojít před Štědrým dnem, nejpozději 20. prosince. Podobný termín stanovila i Zásilkovna nebo DPD. Firma PPL uvedla, že zásilky bude doručovat do 22. prosince. 

Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince

Foto: Shutterstock 

„Pochopitelně ale platí, že i v případě balíků předaných do přepravy České pošty po tomto datu vyvine Česká pošta maximální úsilí pro jejich včasné dodání v mezích stanovených poštovními podmínkami. V případě nezastižení klienta na jeho adrese bude balík standardně uložen na ukládací poště zákazníka, pokud si nezvolí jinou z nabízených možností,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Zásilkovna stanovila rozhodný den pro doručení zásilky do Vánoc při podání na výdejním místě na 19. prosince a při podání na depech 20. prosince. „Letošní sezona je pro Zásilkovnu, ale i celý holding Packeta opět rekordní. Již v listopadu jsme překonali náš dosavadní rekord v počtu roztříděných zásilek,“ uvedl generální ředitel Daniel Tinz,. Na vánoční sezonu najala společnost více než 1000 brigádníků na pozice skladníků nebo řidičů. Letos doručí podle svého odhadu 110 milionů zásilek, 97 procent z nich předá do druhého dne.

U PPL letos usnadňuje vyzvedávaní balíků mobilní aplikace mojePPL i narůstající síť výdejních míst. Společnost provozuje ve své síti 29 dep, včetně překladiště v Hradci Králové, díky jehož napojení na síť DHL zrychlila přepravu po Evropě a v Česku a navýšila kapacity až na půl milionu zásilek denně.

DPD otevřela v listopadu v Dolních Ředicích nedaleko Pardubic své rozlohou doposud největší depo v Česku. Nové, 23. depo, které stojí u dálnice D35, má zastavěnou plochu větší než 5100 metrů čtverečních a je schopno odbavit 5000 balíků za hodinu. Za plného provozu bude z pardubického depa vyjíždět 139 kurýrů.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka